Забудовники житлового комплексу «044» по вулиці Кирилівській, 37, 37-А у Подільському районі Києва не змогли через суд скасувати припис столичної Держархбудінспекції про зупинення виконання будівельних робіт на об’єкті до усунення порушень. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення ОАСК від 6 квітня.
У вересні 2019 року на підставі звернення депутата Київради Департамент ДАБІ у Києві провів позапланову перевірку на об’єкті будівництва, замовником якого виступає ТОВ «Фірма Швидко», генпідрядником – ТОВ «КДД – Генпідряд», генпроектувальником – ТОВ «Проектні Інновації».
За результатами проведеної перевірки встановлено низку порушень, зокрема:
- земельна ділянка на будівництво за цільовим і функціональним призначенням не передбачена для будівництва громадсько-житлового комплексу;
- об’єкт потрапляє в межу санітарно-захисної зони (завод «Фармак»), у якій заборонено проектування житлової забудови;
- у проектній документації не запроектовано велодоріжки, місця для паркування автомобілів осіб з обмеженими можливостями, місця відстою велосипедів, що було передбачено в Містобудівних умовах та обмеженнях;
- площа озеленення (701,6 кв м) відповідно до проектної документації не відповідає нормативним вимогам;
- відсутні погодження граничної висоти будівель ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій в м. Києві згідно п. 1 МУО;
- відсутні умови ГУ МНС України в м. Києві щодо проектування, будівництва та експлуатації об’єкта з урахуванням вимог ДБН В. 1.17-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва» відповідно вимог п.п. 14 п. 5 МУО.
Крім того, зафіксовано порушення охорони праці: відсутні захисні огорожі небезпечних зон, складування матеріалів у непередбачених для цього місцях. Також встановлено ведення виконавчої документації з порушеннями, зокрема: частина актів на закриття прихованих робіт не містить підписів представників технічного нагляду та представників проектної організації; у загальному журналі робіт не зазначений перелік актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій.
За результатами проведеної перевірки ДАБІ видала обов’язкові до виконання приписи:
- З 08.10.2019 зупинити виконання будівельних робіт на об’єкті до усунення допущених порушень, у тому числі проектною організацією;
- Усунути допущені порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на зазначеному об’єкті будівництва у термін до 08.11.2019.
Вважаючи ці приписи незаконними, забудовники у жовтні 2019-го звернулися до суду з вимогою визнати їх протиправними і скасувати. Але суд дійшов висновку, що вказану позапланову перевірку було проведено без порушення процедури та порядку її проведення. Суд окремо звернув увагу, що позивачі не заперечували факт наявності порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, встановлених перевіркою. Натомість, вони оскаржували лише процедурні питання проведення перевірки.
Видання нагадує, що на ділянці площею 0,5 га по вул. Кирилівській, 37, 37-А будується ЖК «044», який рекламується як проект від Kiev Development Group при партнерстві KDD Engineering. За даними «Наших Грошей», девелоперську структуру KDD Group (Kyiv Donbas Development), яку контролювали екс-нардеп Віктор Толопов і брати Константиновські, було ліквідовано у 2015 році.
Вказану ділянку «Фірма Швидко» отримала в оренду на підставі рішення Київради 2009 року для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного комплексу з закладами громадського харчування, фізкультурно-оздоровчого комплексу з підземним паркінгом.
За даними Лун.юа, передбачається будівництво двох будинків висотою 9 поверхів, загалом на 173 квартири.
Власниками ТОВ «Фірма Швидко» є Ігор Пецюх (59,5%) і кіпрська компанія «Валенбург Холдінгс Лімітед» (40,5%), власником якої вказується Сергій Кубракс, що зареєстрований в Ірландії. Керівником «Фірма Швидко» є Сергій Сінченко. «Валенбург Холдінгс Лімітед» також є співвласником АТ «НВП «Смілянський електромеханічний завод», ТОВ «Червоногранітний кар’єр», АТ «ЗНВКІФ «Аргест».
Власниками ТОВ «КДД-Генпідряд» є ТОВ «Стандарт 1 Юкрейн» (99%), власником якого є Вадим Павлушин, і Олександр Петровський з смт. Козелець Чернігівської області (1%).
Власником ТОВ «Проектні Інновації» є ТОВ «Терра Проджект» і Вячеслав Бондарчук, який є також власником «Терра Проджект». Бондарчук у 2008 р. був директором Відкритого недержавного пенсійного фонду «Тайгер Санні». На той час цим фондом володіло КУА «Тайгер Ессет Менеджмент», співвласницею якого була Людмила Івасюк. Донька останньої Дарина Івасюк до вересня 2012 року була партнеркою по ТОВ «Габбро Плюс» Андрія Вавриша.
Разом із юристом Вавриша Дмитром Овсієм Бондарчук є співзасновниками ГО «План дій».
Як ми повідомляли, суд визнав, що Черновецький незаконно віддав під забудову ділянку в Протасовому яру.
Фото: Наші Гроші, ЛУН