Про це повідомило Міністерство культури.

«Чергова перемога у боротьбі за нашу культурну спадщину! Апеляційний суд зобов’язав демонтувати «храм-МАФ» на території Музею історії України. Північний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 по справі № 910/9385/20 та підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого «храму-мафу» на території Національного музею історії України», – розповіли в пресслужбі.

«Храм-кіоск» збудували без жодних дозволів, він розташований в буферній зоні памʼяток ЮНЕСКО. Тут заборонене нове будівництво, а також він порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

До того ж розміщення цієї споруди на ділянці музею суперечить її цільовому використанню.

«Крім того, заклад, що розміщений у споруді, поширює антиукраїнські наративи та працює на країну-агресора вже 14 років поспіль», – підкреслили в Мінкульті.

Нагадаємо, що Комісія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» повернула у державну власність 63-й та 64-й корпуси на території Нижньої лаври. Там розташовувалися Київська духовна академія та семінарія УПЦ (МП).

Фото: відкриті джерела