Окружний адміністративний суд Києва скасував обмеження по висоті для житлового будинку по вул. Московській, 43/11 (літера «А») у Печерському районі.

Про це свідчить рішення ОАСК (суддя Патратій О. В.) від 17 липня.

«Суд скасував пункт 1 Містобудівних умов та обмежень, виданих ТОВ «Будінвестиції» для проектування багатоквартирного житлового будинку по вул. Московська, 43/11 (літера «А») в частині, де зазначено: «26,5 > h > 13.5 м», – повідомляють «Наші гроші».

Генплан Києва встановлює обмеження по висоті (не вище 27 метрів) для об’єктів, що розташовані у Центральній планувальній зоні.

ОАСК погодився  із доводами забудовників і зазначив у своєму рішенні про відсутність правових підстав вважати, що ділянка на перетині вул. Московської та Цитадельної у Печерському районі знаходиться в Центральній планувальній зоні міста Києва, у зв’язку з чим у забудовника відсутній обов’язок дотримуватись обмежень в частині граничної висоти будівель.

На думку суду, функціональне призначення земель у Києві визначається не Генпланом, а зонінгами (планами зонування терарій). А оскільки План зонування території центральної планувальної зони Києва досі не затверджений Київрадою, відтак ні цієї зони немає, ні обмежень по ній.

В рішенні вказано, що висота майбутнього житлового будинку по вул. Московська, 43/11 (літера «А») складе 80 м – 23 поверхи.

Відмічається, що Департамент містобудування та архітектури КМДА не скористався своїм правом щодо подачі відзиву на цей позов, а також не повідомив суд про причини неможливості його подання. У зв’язку з цим суд дійшов висновку про визнання Департаментом позову.