Про це повідомляє Guardian.
Двадцять вісім урядів підписали так звану декларацію Блетчлі в перший день саміту з безпеки ШІ, організованого урядом Британії. Країни домовилися про спільну роботу над дослідженнями безпеки ШІ, навіть попри ознаки того, що США і Британія конкурують за лідерство в розробці нових правил.
Британський прем’єр Ріші Сунак привітав цю декларацію, назвавши її абсолютно неймовірною.
Ніщо так не змінить майбутнє наших дітей і онуків, як технологічний прогрес, такий як штучний інтелект. Ми зобов’язані подбати про безпечний і відповідальний розвиток ШІ, усвідомлюючи ризики, які він становить на досить ранній стадії цього процесу.
Комюніке знаменує дипломатичний успіх Великої Британії й, зокрема Сунака, який вирішив провести саміт цього літа після того, як занепокоївся, що моделі штучного інтелекту стрімко розвиваються без нагляду.
Донелан відкрила саміт, сказавши своїм колегам-учасникам, що розвиток ШІ «не можна залишати на волю випадку, нехтувати ним або віддавати на відкуп приватним гравцям».
На сцені до неї приєдналися міністерка торгівлі США Джина Раймондо і віцеміністр науки й технологій Китаю Ву Чжаохуей, що стало рідкісним проявом глобальної єдності.
Південна Корея погодилася провести ще один такий саміт через пів року, а Франція – через рік.
Однак поки що міжнародна спільнота не має єдиної думки щодо того, яким має бути глобальний набір правил у сфері ШІ або хто має їх розробляти.
Нагадаємо, нещодавно мільярдер та власник SpaceX і Tesla Ілон Маск назвав штучний інтелект найбільшою загрозою для людства. Про це він заявив на міжнародному саміті з безпеки ШІ, організованому прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.
Фото: Getty Images