Про це розповів генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.
Зокрема без світла 24 червня були майже 38 тисяч багатоквартирних та приватних будинків у столиці.
Середня відсутність світла між включенням становить понад 3 години, а максимальна — майже 7 годин.
Разом з тим гендиректор Yasno уточнив, що якщо світла не було понад 7 годин, то потрібно писати заявку у мережі, оскільки можлива аварія.
Водночас Коваленко додав, що наразі в Україні на двох рівнях діє формат справедливих вимкнень.
Перший рівень вимкнень
Справедливий рівень розподілу обмежень між регіонами. Цим питанням займається Укренерго.
У рамках такого нововведення кожен регіон поділив споживачів на 6 груп/черг з приблизно однаковим споживанням усередині кожної групи. Роль Укренерго в тому, що воно дає команду відключати 1, 2 або 3 групи/черги.
За словами Коваленка, такий формат спрацював, але його ще треба доопрацювати, оскільки не всі регіони сформували групи коректно.
Другий рівень вимкнень
На другому рівні вимкнення електроенергії контролюють оператори системи розподілу.
“Диспетчери отримують команду відключати черги та мають їх виконувати згідно з графіками”, — пояснив Коваленко.
На цьому рівні місцеві оператори системи розподілу стикаються з кількома проблемами: неспрацьовування автоматики (необхідно вмикати або вимикати світло вручну), ламання обладнання, яке не пристосоване до такого режиму роботи, а також балансування всередині груп, коли скаче споживання.
Нагадаємо, генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, що у найближчі півтора-два місяці ситуація з дефіцитом електроенергії у “сірих зонах” буде складною. За його словами, наразі в Україні жорсткий дефіцит внутрішньої генерації електроенергії та навіть максимальний імпорт не розв’язує проблему. Коваленко також уточнив, що є залежність від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються коливання навіть протягом одного дня. Водночас тривають ремонтні роботи на атомних станціях, що є дуже важливим фактором.