Про це повідомила аналітикиня Української Гельсінської спілки з прав людини Аксана Філіпішина.
Вразливість ситуації дітей полягає в тому, що поскаржитися їм нікому. Що відбувається з ними вдень чи вночі – ніхто не знає. Система контролю пробуксовує, тож процвітає безкарність.
Проблемою є те, що, за словами експертки, люди, які працюють в реабілітаційних закладах, не підготовлені, щоб фахово реагувати на поведінку дітей, які мають певні розлади у здоров’ї, переживають важкі життєві історії, через що перебувають в депресивному стані.
Такі заклади переважно у невеликих населених пунктах і забезпечує їх роботою місцеве населення, яке спеціально не підготовлене.
Нагадаємо, 28 вересня омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що у дитячому навчально-реабілітаційному центрі Львівської області, ймовірно, здійснювалися випадки фізичного, психологічного та сексуального насильства щодо дітей.
За його словами, у цьому центрі перебувають найбільш вразливі категорії дітей-сиріт: ті, хто позбавлені батьківського піклування, діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також діти з особливими освітніми потребами.