Уже впродовж 16 років біля головного входу до станції метро «Хрещатик» збираються вуличні танцюристи — це традиція, яка стала частиною середмістя столиці. Майстри брейку і хіп-хопу виступають соло та в баттлах; деякі з них вже стали міськими легендами. Як починався цей вуличний проект та завдяки чому існує такий довгий час — в сюжеті програми «Київ NEWSROOM» на телеканалі «Київ».
Максим вже понад три роки танцює на незмінному місці біля станції метро «Хрещатик». Розповідає — ті, хто першими починали це робити, хотіли здивувати українців новим форматом вуличного танцю.
«В якийсь момент група танцюристів вирішили зробити щось незвичайне, посиділи-подумали — а чому б нам не танцювати на «Хрещатику»? Вони просто купили колонку, лінолеум, і почали танцювати. В Україні таким раніше ніхто не займався, це пішло з Америки. Вони зібралися складом десь 10 чоловік і почали пробувати» — розповідає хлопець.
Іраклі Тодуа танцює на вулицях Києва вже більше 8 років. Каже: здобути оплески столичних глядачів — найтяжче, бо кияни дуже вибагливі.
«Заслужити аплодисменти київського глядача — це купу зусиль треба докласти. Треба виступати так, щоб навіть сліпий відчув твою енергію» — каже Іраклій. Раніше він працював у шоу-балеті. Попри це, він вважає, головне у цій справі для танцюриста — заряд енергії від глядачів.
«Незалежно від того, наскільки високий мій рівень за «Хрещатиком», я все одно повертаюся сюди, тому що дуже потрібно віддаватися людям, відкриватися і знаходити енергію від їхнього позитиву» — каже він.
Танцювальному проекту вже 16 років. Гурт постійно поновлюється новими учасниками — тут є виконавці з різних куточків країни. Якщо ви мрієте потрапити в команду вуличних танцівників — не баріться. Хлопці всім дають шанс проявити себе.
«Ти можеш сказати, що хочеш попробувати з нами потанцювати, якщо ми бачимо, що реально людина робить красиво, робить щось краще за нас, то у кожного є шанс виступати з нами. Якщо ти можеш передати танець зі своїми емоціями які в тобі, то вважай, що ти з нами» — кажуть танцівники.
Хлопці кажуть — проект приносить радість усім; подивитися на виступи приходять навіть іноземці, які гуляють центром столиці. Танці біля «Хрещатика» вже стали культурною пам’яткою міста. Організатори обіцяють — доки бачитимуть, що їхнє шоу приносить людям задоволення, доти будуть продовжувати танцювати.
Переглянути сюжет повністю можна нижче:
Фото: скріншоти