Про це пише видання 404 Media.

У 2024 році месенджер Telegram надав владі США дані про 2253 користувачів, виконавши 900 запитів, пише спеціалізований сайт 404 Media, наводячи дані робота Telegram Transparency Reports. Враховуючи, що з 1 січня по 30 вересня Telegram виконав лише 14 запитів “на IP-адреси та/або номери телефонів” із США, які торкнулися загалом 108 користувачів, це говорить про величезний сплеск числа наданих даних після арешту в серпні 2024 року у Франції засновника месенджера Павла Дурова, зазначає 404 Media.

Тим часом на запити з Росії бот не дає інформацію після 30 вересня, пише  видання The Moscow Times, зазначаючи, що, згідно зі звітом компанії, за перші дев’ять місяців 2024 року Telegram не виконав жодного запиту з РФ.

Ресурс Bleeping Computer зазначає, що до того як західні країни натиснули на месенджер, щоб він змінив політику щодо даних, Telegram розкривав IP-адреси і номери телефонів користувачів тільки у випадках тероризму.

Однак пізніше політика конфіденційності Telegram була змінена, і Дуров пообіцяв передавати дані користувачів правоохоронним органам і у разі таких злочинів, як кіберзлочинність, продаж нелегальних товарів та онлайн-шахрайство.

“Якщо Telegram отримає дійсний ордер від відповідних судових органів, який підтверджує, що ви є підозрюваним у справі про злочинну діяльність, яка порушує Умови надання послуг Telegram, ми проведемо юридичний аналіз запиту і можемо розкрити вашу IP-адресу та номер телефону відповідним органам”, – нова редакція правил.

Нагадаємо, засновника Telegram Павла Дурова затримали у Франції 24 серпня 2024 року у справі про кіберзлочинність. Його звинувачували у відмові від співпраці з владою та співучасті у зберіганні дитячої порнографії, збуті наркотиків, шахрайстві через недостатню модерацію Telegram. За кілька днів Дурова відпустили під заставу, зобов’язавши не залишати територію Франції та регулярно відзначатись у поліції.