Про це написав радник міністра в Міністерстві енергетики України Олександр Алімов на своїй сторінці в Facebook, опублікувавши відповідні фото «оновлення» фасаду будівлі.

Слева – было. Справа – стало.Ребят, меня терзают смутные сомнение, нормально ли здания которые, мне кажется, имеют…

Опубліковано Alexander Alymov Понеділок, 7 вересня 2020 р.

«В мене є сумніви, чи нормально будівлі які, ймовірно, мають архітектурну цінність ось так змінювати — пробити вікна по периметру та повісити екран», — прокоментував Олександр.

На опублікованих фото можна побачити, що в будівлі зробили панорамні вікна, а зверху на фасад повісили величезний екран, який транслює рекламу. Згідно з інформацією на сайті рекламного холдингу «Мегаполіс», LED-екран на Шота Руставелі має розміри 23 метри на 8 метрів.

Як поянюють архітектори і дослідники радянського модернізму, головна проблема з модерністськими будівлями полягає в тому, що міська влада взагалі не контролює. По суті, сьогодні будь-який власник будівлі може самохіть міняти її фасад, нічого не узгоджуючи з міською адміністрацією. Крім того, будівлі модернізму не вважаються пам’ятками архітектури. Про це пише «Хмарочос».

Проте в коментарях до публікації Алімова Сергій Стахов написав, що знайомий особисто з власниками будівлі й вони принципово нічого не роблять без погодження зі столичною владою.

«Особисто знаю овнеров (власників). Без погодження вони не роблять ніколи і нічого, їхній принцип», — написав він.
До слова, в 2011 році в будинку на вулиці Шота Руставелі, 16А відкрився автосалон компанії «Ферарі Київ», яка наразі більше не працює. Пізніше у цій будівлі у різний час знаходилось кілька ресторанів, зокрема турецький ресторан «Pasha». На терасі а концерт-холу«Bel Etage» розташовувався заклад мережі грузинських кафе «Хачапурі та вино».
Нагадаємо, днями у Київській фортеці розпочалися реставраційні роботи.
Фото: facebook