Про це заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн в інтерв’ю The Washington Post.

Вступ до ЄС залежить від того, коли країна буде готова до вступу. Звичайно, існують критерії судової системи, верховенства закону, економічної готовності. Існує цілий набір критеріїв, які мають бути виконані для приєднання до єдиного ринку та ЄС.

Глава Єврокомісії додала, що не може назвати терміни вступу України до ЄС, оскільки це залежить від швидкості реформ.

Нагадаємо, сьогодні, 22 вересня, стало відомо, що Єврокомісія готується рекомендувати почати переговори з Україною про вступ до ЄС.

Також, голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що вступ України до Європейського союзу зруйнує глухий кут у питанні розширення блоку.

Вступ України до ЄС

У 2022 році після повномасштабного російського вторгнення Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС. Це був історичний момент для країни, яка прагне стати повноправним членом європейської спільноти.

У жовтні 2023 року Європейська комісія рекомендує країнам-членам ЄС розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу. Рекомендація комісії буде обговорюватися на саміті ЄС у грудні.

У разі схвалення рекомендації Україна розпочне тривалу процедуру завершення реформ і приведення свого законодавства у відповідність до законодавства ЄС. Переговори про вступ можуть тривати кілька років, але Україна висловила впевненість, що вона буде готова до членства у ЄС через найближчі два роки.

Фото: Getty Images