Про це повідомляє Financial Times.

Пильний погляд на звіт про рух грошових коштів Tesla може спонукати інвесторів поставити й інші запитання, наприклад, чому компанія з купою грошових коштів у $37 млрд залучила $6 млрд нового боргу минулого року?

Якщо подивитися на минулий рік, то в третьому і четвертому кварталі Tesla витратила $6,3 млрд на «придбання основних засобів, за винятком фінансової оренди, за вирахуванням продажів».

Однак у балансі компанії валова вартість основних засобів зросла за цей період лише на $4,9 млрд, до $51 млрд. Ми очікували, що цифри співпадуть.

Компанія не розкрила інформацію про продажі або «істотне» знецінення активів, які могли б пояснити відсутні 1,4 млрд доларів, і ми впевнені, що аудитори розуміють, який важливий сигнал можуть подати подібні заяви про нецільове інвестування.

Валютна курсова різниця також навряд чи пояснює це. Tesla виробляє автомобілі в США, Китаї та Німеччині, і хоча євро ослаб по відношенню до долара в ці періоди, чотири п’ятих «довгострокових активів» Tesla знаходяться в Америці.

За винятком 2021 року, коли вартість активів зросла на 1,3 млрд доларів, розбіжності зазвичай вирівнювалися і не наближалися до масштабів останнього кварталу.

Такі аномалії можуть бути тривожними сигналами, що потенційно свідчать про слабкий внутрішній контроль. Агресивна класифікація операційних витрат як інвестицій може бути використана для штучного збільшення заявленого прибутку.

Можливо, активи з’являться в наступному кварталі. Також можливо, що нещодавня заява президента підстьобне продажі, а деякі потенційні покупці чекатимуть, поки оновлена Model Y з’явиться в салонах.

Якщо ж ні, то питання про те, що Tesla робить зі своїми грошима і де вони зберігаються, може стати більш актуальним.

Нещодавно відомий американський інвестор Росс Гербер, компанія якого володіє приблизно 260 000 акцій Tesla вартістю близько $105 млн, закликав Ілона Маска зосередитися на компанії або піти з посади генерального директора