Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
У межах спецпроекту «Київ, який ми любимо», який підготували до Дня Києва, журналіст телеканалу «Київ» зробив добірку із 6 фантастичних локацій для фото в столиці.
Першою «кіноточкою» для світлин є Будинок кіно, біля якого всіма кольорами веселки сяє арка. Її, до слова, створили до минулорічного кінофестивалю «Молодість». Це візуальне рішення не має якогось конкретного значення, а навпаки говорить про кіно без кордонів, але з іронією та любов’ю. Тут і гігантські курчата, і рожеве обличчя в окулярах та навіть заборонений знак, що дозволяє фото.
Ще однак локація – у Маріїнському парку. Інсталяція «Режисер та спостерігач» складається з крісла, хлопави та режисерської камери, у яку вмонтовано підзорну трубу. Зазирнувши в цю трубу ви побачите спостерігача на даху будівлі навпроти. Такі собі взаємні спостереження. До речі, кажуть, якщо загадати бажання та зазирнути в кінокамеру, то воно обов’язково збудеться.
Наступна фотолокація оковита містичними історіями – будинок актора. Цікаво, що ця будівля є колишньою кенасою – молитовним будинком караїмів. Зараз її вирізняє мавританський стиль від архітектора Городецього та скульптора Еліо Соля.
Чимало дивовижних фотозон можна знайти на Подолі. Наприклад, серед яскравих вулиць Воздвиженки ви зможете побачити маленьку скульптуру письменника, що є однією із 30 бронзвих міні-скульптурок проекту «Шукай». Окрім цього, на Андріївському узвові, на лаві біля музею можна посидіти та зробити кілька світлин із Булгаковим. За його творами знімали декілька кінострічок у Києві – «Майстер і Маргарита», «Собаче серце», «Біла гвардія».
Біля Андріївської церки на вас чекає блискуча кіно-парочка – Проня та Голохвастов. У народі часто згадуються їхні крилаті вислови, а до самого монументу частенько шикуються черги самотніх дівчат та весільні пари. За прикметами, для вдалого шлюбу треба добряче потерти кільце на руці Проні або бронзового жука на фраку Голохвастого.
Остання локація – Кіноперехід, який з’явився на вулиці Костянтинівській у 2016 році за допомогою команди вуличних художникiв. По обидві сторони вуличної арки в кіноплівці зображені легендарні постаті українського та світового кіно. Зокрема: Ада Роговцева, Сергій Параджанов, Богдан Ступка, а також Мартін Скорсезе та Квентін Тарантіно. А фіналом кіногалереї стануть не титри, а стилізована кінокамера.
Нагадаємо, раніше ми розповідали історії вуличних музикантів столиці.
Фото: pixabay