Про це розповідає Forbes.

Загалом видання виділяє 9 найбільших ритейлерів у Україні: вони за минулий рік збільшили загальний виторг на 65 % — до 2,2 млрд грн. При цьому майже 50 % згенерувала мережа “Книгарня Є”, вона взагалі за останні 5 років упʼятеро збільшила чистий дохід, сягнувши загалом 1,04 млрд гривень.

Усього в мережі станом на березень 2025 року 88 магазинів. Видання зазначає, що решта 8 книгарень разом мають близько 90 офлайн-крамниць.

На другому місці за прибутком у 2024 році — онлайн-магазин Yakaboo (586,1 млн грн). Інші 7 книгарень згенерували понад 580 млн грн доходу (мережі “Буква”, “Книголенд”, “Сенс”, Readeat, book.ua, комунальна “Сяйво” і державний “Будинок книги”).

*видання (чомусь) називає “Будинок книги” комунальним закладом, хоча це державна установа.

Видання зауважує, що у них всіх різні стратегії зростання. Поки “Книгарня Є” активно розширює мережу офлайн-магазинів, “Книголенд” та Readeat зосереджуються на розвитку онлайн-продажів. “Книголенд” заробив 25% на онлайн-продажах (решта — офлайн). Тоді як у Readeat 75% продажів — через сайт.

Наприклад, засновник Readeat Дмитро Феліксов пов’язує зростання доходу до 77,9 млн грн саме з інвестиціями у розробку та експерименти з маркетинговими підходами. За його словами, за рік продажі онлайн-книгарні зросли в 14 разів.

Також ставку не лише на фізичні книгарні робить і директор “Книголенду” Ігор Зарудко (усього в мережі 45 магазинів).

Він зазначає, що якщо у 2023 році на інтернет-продажі припадало 12 % доходу, то у 2024-му частка зросла до 25 %. У найближчий рік він планує збільшити продажі через сайт до 35 % загальних продажів — для цього компанія готує оновлений сайт зі штучним інтелектом.