Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури.

Традиції щедрування поширені на всій території України, мають довгу історію та походять своїми коріннями з дохристиянських часів. Проте кожен регіон має свої особливості обрядів, святкування та традиційної кухні. Також Щедрий вечір відзначають в українській діаспорі за кордоном.

Вони відбуваються у формі так званих новорічних обходів: приготування 12 обрядових страв, підготовка до Щедрого вечора, перевдягання, а також традиції «водити козу», Маланку, щедрувати. І тут важливим елементом є всесвітньо відомий твір «Щедрик».

За словами першої заступниці голови МЗС Еміне Джапарової, чиновники, науковці й громадські активісти нині працюють над включенням «Щедрика» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Наша мета — довести світові, що мелодія «Carol of the Bells» має насправді суто українське «громадянство». Відповідно до правил ЮНЕСКО, одна з вимог для включення елементу до світового Списку — це його включення до національного переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, тому сьогоднішня подія — важливий крок до світового визнання, — сказала вона.