Про це пише міська прокуратура.

Досудовим розслідуванням за результатом проведених експертиз встановлено, що проєктантом атракціону допущено низку прорахунків, зокрема, передбачено використання каната, який за своїм функціональним призначенням не може використовуватись для атракціонів. Ця помилка зрештою і призвела до обриву каната. Водночас директор товариства затвердив цей технічний проєкт.

Слідчі повідомили про підозру п’ятьом особам у зв’язку з трагічним інцидентом. Зокрема, підозри отримали:
▪️проєктант атракціону;
▪️директор підприємства, що виграло конкурс на облаштування канатної переправи;
▪️експерт приватної експертної установи, який проводив огляд атракціону;
▪️ФОП, що управляв канатною дорогою з 2024 року;
▪️ексінженер з технічного нагляду КП “Плесо”.

У квітні 2024 року перед передачею атракціону в управління ФОПу для отримання дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою було проведено експертизу канатної переправи. Втім експерт приватної експертної установи, акредитованої Державною службою України з питань праці, не звернув уваги на невідповідність встановленого канату цільовому призначенню.

Своєю чергою ФОП, що експлуатував атракціон, згідно з інструкцією повинен був здійснювати його щоденний огляд перед початком роботи та реагувати на неналежний стан каната.

Колишній інженер з технічного нагляду КП «Плесо», який відповідає за безпечну експлуатацію об’єктів комунального підприємства, також згідно з посадовими обов’язками повинен був здійснювати належний контроль за станом атракціону.

Трагедія сталася 21 липня цього року. Під час перебування на атракціоні 20-річного хлопця сталевий канат канатної дороги обірвався, внаслідок чого хлопець упав у Дніпро та загинув.

У рамках слідства були проведені експертизи, які встановили прорахунки в проєктуванні, яку злочинно затвердили. Далі з порушенням використовували й не реагували на неналежний стан.