Про це він сказав журналістам на борту Air Force One дорогою до Флориди 11 квітня, пише Bloomberg.

«Може бути пара винятків з очевидних причин, але я б сказав, що 10% — це нижня межа», — сказав Трамп.

Він не уточнив, у чому полягають «очевидні причини», і не окреслив жодних нових змін у своїй тарифній політиці.

Бурхливий тиждень на ринку акцій та облігацій закінчився рекордним з 2023 року відновленням втрат, пише Bloomberg. Індекс S&P 500 підскочив на 1,8% на тлі заяви представника Федеральної резервної системи про те, що центральний банк готовий допомогти стабілізувати ринки, якщо це необхідно.

Прибутковість 10-річних облігацій США значно відстала від максимумів минулого тижня, але показала найбільше тижневе зростання за останні два десятиліття.

Зі свого боку Трамп применшив значення цих потрясінь, заявивши 11 квітня, що «ринки стабільні», і США у «чудовій формі», йдеться в матеріалі агентства.

Запровадження Трампом мит на імпорт товарів у США — що відомо

Опівночі 9 квітня у США набули чинності нові мита на імпорт товарів зі 185 країн, зокрема 104% — для Китаю. Для України встановили тарифи в розмірі 10%, а Росії в списку країн не виявилося.

Однак того ж дня президент Трамп заявив, що дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн, але підвищив мита для Китаю до 125% через «відсутність поваги». Пекін своєю чергою підвищив ставки для Америки до 84%.

За словами Трампа, всі країни, проти яких було запроваджено мита, захотіли переговорів. Він анонсував «справедливі угоди для всіх».

10 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС у відповідь на призупинення тарифів США відкладає введення торгових контрзаходів на 90 днів, щоб «дати шанс» переговорам.

У Держдепі повідомили, що вже понад 75 країн ведуть переговори зі Сполученими Штатами щодо тарифів. 11 квітня стало відомо, що Пекін підвищив мита для США до 125%. У Білому домі заявили про готовність до угоди з КНР.