Про це інформує Білий дім.

Відповідно до наказу, нова система захисту повинна впоратися з найсучаснішими загрозами, включаючи балістичні, гіперзвукові та крилаті ракети.

У документі йдеться про те, що загроза з боку стратегічної зброї залишається однією з найбільш серйозних проблем, з якими стикається США.

Президент США нагадав про спроби Рональда Рейгана побудувати ефективну систему захисту від ядерних атак, яка, хоча й принесла технологічні досягнення, була скасована до повного завершення.

“За останні 40 років загроза від стратегічної зброї наступного покоління не зменшилася, а стала більш інтенсивною та складною завдяки розробці рівними та близькими супротивниками систем доставки наступного покоління та їхніх власних інтегрованих засобів протиповітряної та протиракетної оборони”, — зауважив Трамп.

Указ охоплює кілька ключових напрямків, серед яких:

  1. Забезпечення захисту громадян і нації шляхом реалізації протиракетного щита нового покоління.
  2. Стримування загроз з боку іноземних держав і захист критичної інфраструктури.
  3. Гарантування потенціалу другого удару, що забезпечить стратегічну стабільність.

Згідно з указом, протягом наступних 60 днів Пентагон зобов’язаний підготувати та план впровадження цієї ініціативи. Зокрема, міністр оборони має запропонувати архітектуру нової системи, яка включатиме:

  • Розробку нових ракет-перехоплювачів;
  • Розширення можливостей космічного спостереження та наведення;
  • Створення безпечного ланцюга постачання для всіх компонентів системи.

Указ також підтверджує намір США поглиблювати співпрацю у сфері протиракетної оборони із союзниками, що матиме на меті захист населення та військових в зонах конфлікту.

Нагадаємо, що продажі американської військової техніки іноземним державам у 2024 фінансовому році (закінчується в кінці вересня) сягнули рекордних 318,7 мільярда доларів на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.