Таку інформацію повідомляє NBC News.

Він очікує, що автовиробники переїдуть до США та побудують нові майданчики або розширять існуючі. Президент Сполучених Штатів розкритикував компанії, які в останні десятиліття відкрили підприємства в Канаді та Мексиці за рахунок, за його словами, американських працівників.

«Якщо ви будуєте свою машину в США, жодних мит немає», — сказав Трамп.

Після цього оголошення акції провідних американських автовиробників різко впали: General Motors — на 6%,  Toyota Motors— на 2,2%, Ford — на 4%,  BMW — на 4,1%, а Tesla на — 1,2%.

Жоден автомобіль, який їздить у США, не має деталей, виготовлених виключно в Америці. Більшість автомобілів, у яких 50% або більше запчастин від постачальників зі США чи Канади і які донедавна вважалися еквівалентами американського виробництва — виготовляється або Tesla, або іноземними брендами зі складальними заводами в США: Honda, Hyundai, Kia, Nissan, Mazda, Subaru і Toyota.

Попри те, що Ford F-150 збирають у США, деталі, які йдуть на його виробництво, менш ніж на 50% є американськими.

Мексика залишається найбільшим джерелом імпорту автомобілів у США: на неї припадає приблизно 14% усіх  придбаних у Сполучених Штатах автомобілів. Слідом за нею йдуть Японія, Південна Корея, Європейський Союз і Канада.

Нові мита вводяться за тиждень до запланованого Трампом «Дня звільнення» 2 квітня, коли він пообіцяв запровадити низку нових мит проти багатьох найбільших торговельних партнерів Америки, включаючи давніх союзників. Мита будуть застосовані до широкого спектру товарів. Останніми днями Трамп натякав, що окрема заява щодо мит на автомобілі може бути зроблена наступного тижня.

Раніше Трамп зазначав, що дослухається до аргументів американських автовиробників стосовно того, що мита зашкодять їх бізнесу. Він дав їм місячну відстрочку від сплати мит на запчастини з Канади та Мексики, що зрештою перетворилося на безстрокову відмову від зборів на всі товари, які входять до Угоди про вільну торгівлю між США, Мексикою та Канадою.

Реакція Євросоюзу

Я глибоко шкодую через рішення США запровадити мита на європейський автомобільний експорт“, — заявила президентка Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Автомобільна промисловість є рушієм інновацій, конкурентоспроможності та створення високоякісних робочих місць, завдяки глибоко інтегрованим ланцюгам постачання по обидва боки Атлантики.

Як я вже казала раніше, мита — це податки, які шкодять бізнесу, а для споживачів у США та Європейському Союзі наслідки ще гірші.

Ми проаналізуємо це оголошення разом з іншими заходами, які США планують у найближчі дні.

ЄС продовжить прагнути до переговорних рішень, водночас захищаючи свої економічні інтереси.

Як потужне торгове співтовариство та згуртована спільнота з 27 держав-членів, ми спільно захищатимемо наших працівників, бізнес і споживачів по всьому Європейському Союзу“, – йдеться в заяві Урсули фон днр Ляєн.

Канада розчарована рішенням Трампа

Ми будемо захищати наших працівників. Ми будемо захищати наші компанії. Ми будемо захищати нашу країну. І ми будемо робити це разом“, — заявив прем’єр-міністр Канади Марк Карні.

Він назвав це «прямою атакою» на канадських робітників, повідомляє Insider Paper.

«Це завдасть нам шкоди, але, об’єднавшись, ми вийдемо з цієї ситуації сильнішими», — сказав Карні у своїй промові.

Він також підтвердив, що Канада вже оголосила про відповідні мита та розглядає інші варіанти торговельних заходів у відповідь. Карні повідомив, що скликав нараду урядовців на четвер, щоб обговорити можливі дії Канади.

Глава уряду Канади виступив після зустрічі з автопрацівниками та лідерами профспілок і пообіцяв, що всі кошти, отримані від відповідних мит, підуть на підтримку робочих місць в країні:

«Це пряма атака, давайте називати речі своїми іменами. Пряма атака на тих самих працівників, перед якими я стояв цього ранку на мосту Амбассадор», — наголосив прем’єр.

Міст Амбассадор, що з’єднує канадське місто Віндзор із Детройтом — центром американської автомобільної промисловості.

«Цей міст є символом і досі був реальним уособленням міцних зв’язків між нашими країнами — родинних, торгівельних, економічних. Але ці зв’язки зараз руйнуються».

Тим не менш, раніше Дональд Трамп заявив, що може звільнити деякі країни від дії взаємних тарифів, якщо вважатиме за потрібне.