Про це пише The Wall Street Journal.
Обраний президент США Дональд Трамп висловив своє бачення вирішення конфлікту в Україні. Він запропонував європейським країнам взяти на себе провідну роль та відправити миротворців в країну.
Під час зустрічей із лідерами Франції та України Трамп заявив про бажання бачити європейські війська, які могли б виконувати функцію моніторингу припинення вогню на території України.
На думку Трампа, захист і підтримка України мають стати пріоритетом для європейських держав.
Він наголосив, що Сполучені Штати готові підтримувати досягнуті домовленості, однак пряме залучення американських військових не планується.
Трамп також звернув увагу на важливість використання європейського впливу для тиску на Китай із метою завершення російської агресії.
Серед запропонованих ним інструментів – введення торгівельних тарифів проти Китаю, якщо Пекін відмовиться сприяти мирному врегулюванню.
Генсек НАТО запросив європейських лідерів до Брюсселя обговорити з Зеленським гарантії безпеки. Видання пише, що Марк Рютте запросив лідерів Великобританії, Франції, Німеччини, Італії та Польщі, а також президента Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйєн зустрітися із Зеленським у Брюсселі, щоб обговорити гарантії безпеки.
Миротворці в Україні
Ідею розміщення іноземних військ на території України вперше запропонував Макрон ще у лютому.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина 11 грудня заявила Politico, що Україна готова говорити про розміщення західних військ на своїй території, готова говорити «про все, що працює». Президент Зеленський вважає, що такий варіант має місце бути до моменту поки, Україна не вступить в НАТО.
Країни ЄС розглядають варіант створення коаліції з 5−8 країн для відправки миротворчої місії в Україну, повідомило Reuters із посиланням на власні джерела.
Польське видання Rzeczpospolita стверджує, що Макрон хоче 40 тис. миротворців. Суть французької пропозиції — це європейська миротворча місія, яка гарантувала б, що Кремль у майбутньому не порушить можливе припинення вогню і встановлену лінію розмежування. Елі Тененбаум, експерт Французького інституту міжнародних відносин (IFRI), який працює над проєктом такої миротворчої місії, пояснив журналістам, що вона може складатися з п’яти бригад — це близько 40 тисяч солдатів. Одну з них мала б сформувати Польща.
Президент Франції Еммануель Макрон 12 грудня прибув до Варшави, однак Польща не планує віправляти свої війська після миру в Україну. Рішення про відправлення польських військ в Україну ухвалюватиме виключно Варшава, але поки що таких планів немає, розповів прем’єр Польщі Дональд Туск.