Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запрошував Зеленського на свою інавгурацію 20 січня, але готовий прийняти українського президента на цій події. Про це він сказав на пресконференції.

Також, за словами обраного президента США, він готовий до контактів з Путіним та Зеленським для того, щоб завершити війну. Трамп зазначив, що отримав сигнали від Києва про прагнення мирного врегулювання.

Під час першої з моменту перемоги на виборах пресконференції він говорив й про Україну. Зокрема, сказав, що його зусилля з припинення війни “вже досягли невеликого прогресу”.

Загалом він повторював свої старі тези про те, що у цій війні гине астрономічна кількість людей, що кулю на рівнині, де йде війна, може зупинити тільки тіло, і що ситуація набагато гірша, ніж про неї розповідають, — для обох сторін.

Трамп заявив, що може переглянути рішення Байдена дозволити удари далекобійними ракетами вглиб Росії.

Він сказав, що таке рішення втягнуло КНДР у війну проти України (хоча інформація про перекидання в РФ солдатів із КНДР з’явилася навпаки раніше, ніж дозвіл США на удари далекобійною зброєю).

“Це залучило північнокорейців… і всього за кілька тижнів до того, як я прийду в офіс. Навіщо було це робити, не питаючи мене?” — сказав Трамп, відповівши на питання, чи може він скасувати дозвіл: “Так, я можу”.

Він повторив, що Україні не мали дозволяти такі удари. Трамп назвав це “поганим рішенням”.

Ращом із тим, Трамп не дав прямої відповіді на запитання про те, чи повинна Україна поступитися територіями агресору. Трамп відповів, що там “немає жодної будівлі і люди не повернуться туди”.

Відповісти на це питання, за словами Трампа, він буде готовий після того, як “проведе першу зустріч”.

Трамп також заявив, що території, на яких велися бойові дії, сильно постраждали, потребуватимуть мільярдів для відновлення і найближчим часом “люди туди не повернуться”. Для відбудови українських міст знадобиться 100 років.

Нагадаємо, що у колонці виданню The New York Times американський оборонний експерт Райан Менон зазначив, що Трамп “прагне не тільки закінчити війну, не даючи жодних обіцянок захистити Україну, а й скоротити зобов’язання Америки щодо безпеки в Європі в цілому”.