Про це пише BILD.

Вперше ідею придбати остів Трамп озвучив під час першого терміну президентства. Тоді він опублікував у Twitter фотографію узбережжя Гренландії з прифотошопленою вежею Трампа і написав: «Я обіцяю не робити цього з Гренландією!»

У серпні 2019 року Трамп підтвердив журналістам свою зацікавленість у покупці.

«Данія фактично є власником», — сказав Трамп.

«Ми в хорошому союзі з Данією, ми захищаємо Данію. Коли з’явилася концепція, я сказав: «Звичайно, я за». Стратегічно це цікаво, і нам буде цікаво», – заявив Трамп.

Після того, як у 2021 році Джо Байден вступив на посаду, ця ідея була відкладена.

Але після перемоги Трампа на виборах у 2024 році конгресмен-республіканець Майк Коллінз із Джорджії опублікував макет виборчої карти, на якій показано Гренландію та зону голосування за Республіканську партію і підписав: «Проєкт 2029».

Данський депутат Расмус Ярлов висловився проти цієї ідеї.

«Незалежність Гренландії потребує схвалення парламенту Данії та внесення поправки до нашої конституції. Я можу вам гарантувати, що ми ні в якому разі не погодимося на незалежність, щоб ви могли купити Гренландію. Гарна фантазія, але забудьте», – написав він у мережі X.

Найбільший острів у світі політично є частиною Данії. Гренландія має широку автономію в межах Данії з 1979 року. Населення острова складає понад 56 000 жителів.

Ще у 1867 році Державний департамент США розглядав можливість придбання Гренландії та Ісландії. А у  1946 році президент США Гаррі Трумен запропонував Данії 100 мільйонів доларів за острів, але Данія відмовилася.

Гіпотетично, якби Данія погодилася продати Гренландію Сполученим Штатам, це було б найбільшим розширенням американської території в історії, перевершивши купівлю Луїзіани у 1803 році.