Про це пише Financial Times.
Видання зазначає, що за словами українських та європейських чиновників, союзники України в Європі та США, включно з високопоставленими республіканцями, дали поради щодо того, як найкраще сформулювати пропозиції, які стимулюватимуть тісну співпрацю з Києвом, а не зупинять критичну допомогу країні.
За словами людей, які брали участь у написанні документа, дві ідеї були викладені в «плані перемоги» Володимира Зеленського з урахуванням саме Трампа. Пізніше ці пропозиції були представлені Трампу під час зустрічі українського президента в Нью-Йорку у вересні.
Одна з ідей передбачає заміну частини американських військ, дислокованих у Європі, українськими силами після війни.
Друга пропонує поділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами.
Видання пише, що за словами людини, поінформованої про зустріч, Трамп був «зацікавлений» обома пунктами.
Окремо бізнес-лідери в Україні також обговорюють з урядом можливість надання Трампу повноважень «перевірки інвестицій», що дозволить йому фактично вибирати, хто може вести бізнес у країні.
Одна людина, яка брала участь у формування плану, описала ідею як «ABC — хто завгодно, крім Китаю», що може особливо підійти Трампу. Українські галузі, які залежать від китайських технологій і матеріалів, такі як телекомунікації, за словами учасника, можуть переключитися на американських постачальників і залучити більше західних інвестицій. Ідея ще не сформована, але деякі бізнес-лідери, близькі до офісу президента, вважають, що вона може підійти Трампу.
Нагадаємо, минулого тижня Зеленський та Трамп провели телефонну розмову. Президент України сказав, що у нього була «чудова» бесіда з Трампом.
Україна та її союзники стурбовані тим, що російський президент Володимир Путін, підбадьорений перевагою Росії на полі бою, може спонукати США прийняти рішення, яке припиняє війну на вигідних для Москви умовах.
Днями видання Washington Post заявило, що Трамп 7 листопада телефонував Владіміру Путіну та «порадив не допустити ескалації війни в Україні», а також висловив зацікавленість у подальших контактах. У команді Трампа цю публікацію не коментували, натомість у Кремлі заявили, що ніякої розмови не було і не планується.