Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Воїни-розвідники, наголосив очільник ГУР, “пішли у вічність, але вони завжди залишаться у наших серцях, в історії боротьби українського народу і стануть дороговказом для наступних поколінь”.
Буданов заявив, що Україна силою здобуде справедливий мир, а “зло буде переможене і покаране”.
Він висловив вдячність усім, хто бʼється заради України, і всім, хто їй допомагає, а також творцям меморіалу і меценатам Володимиру та Олені Бесагам, спільними зусиллями яких з’явився цей простір.
Авторами ідеї є архітектор Андрій Лесюк та скульптор Назар Білик, які раніше вже створили відомий меморіал на честь Героїв Небесної Сотні у Львові.
“Ми як авторський колектив прагнули створити особливий простір, простір емоційної присутності, де памʼять про героїв оживає”, — підкреслив Білик.
Дві стели композиції символізують крила і щити. Їх активний рельєф відтворює рух і боротьбу, силу та невтомний опір. Між двома стелами – простір тиші, де викарбувані імена героїв, які відважно і з честю бились за Україну.
Євген Ковалець. Довідка
Євген Коновалець (1891–1938 рр.) – видатний діяч українського національно-визвольного руху, полковник Армії УНР, засновник та багаторічний керівник Організації українських націоналістів (ОУН).
Основні факти:
- народився 14 червня 1891 року у селі Зашків (тепер Львівська область, Україна);
- учасник Першої світової війни як офіцер Австро-Угорської армії;
- один з організаторів та командирів Січових стрільців під час Української революції 1917–1921 років;
- після поразки УНР – на еміграції, з 1929 року очолював ОУН, яка боролася за незалежність України;
- загинув 23 травня 1938 року в Роттердамі (Нідерланди) внаслідок спецоперації радянського НКВС – був убитий вибухівкою, замаскованою під подарунок від радянського агента Павла Судоплатова.
Коновалець став одним із ключових ідеологів українського націоналізму та символом боротьби за незалежність України.