Про це повідомляє Bellingcat. Серед них нібито Роман Абрамович.

Троє учасників російсько-українських перемовин 3—4 березня виявили згодом симптоми отруєння хімічною речовиною. Це були нардеп Рустам Умеров, російський олігарх Роман Абрамович та ще один російський бізнесмен. Раунд перемовин між цими трьома чоловіками відбувся увечері 3 березня близько 22:00 на території України.

Пізніше, тієї ж ночі, усі троє вирушили до Києва і відчули перші симптоми — запалення очей та шкіри, а також сильний біль в очах. Симптоми не вщухали до ранку. Наступного дня група перемовників вирушила з Києва до Львова, потім далі до Польщі і до Туреччини, де продовжили перемовини.

Bellingcat попросив експертів з хімічної зброї допомогти проаналізувати ситуацію. Відповідно до даних та симптомів там припустили, що учасників перемовин справді могли отруїти невстановленою хімічною зброєю. Альтернативною версією є вплив мікрохвильового випромінювання. Симптоми у всіх трьох чоловіків протягом тижня зникли.

Троє чоловіків перед перемовинами зʼїли лише шоколад та випили води за кілька годин до появи симптомів. Четверта людина, яка була на перемовинах і теж вживала шоколад та воду, симптомів не мала.

За словами опитаних експертів, отруїти чоловіків могли порфіринами, органофосфатами або біциклічними речовинами. Точно встановити речовину не вдасться, тому що біля постраждалих не було відповідних лабораторій. Також вони вважають, що кількість токсину була не смертельна, а тому це варто сприймати як «попередження», а не як справжню спробу вбивства.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував інформацію про отруєння членів делегацій у переговорній групі. «Всі члени переговорної групи працюють сьогодні у звичайному режимі. В інформаційному полі зараз багато інформаційних спекуляцій, різних конспірологічних версій та елементів тієї чи іншої інформаційної гри. Тому ще раз повторю — члени переговорних груп працюють сьогодні у штатних режимах», — повідомив Подоляк.

Фото: Фейсбук