Станом на 17:35 про ухвалення жодних рішень не повідомлялося.

В п’ятницю, 27 травня, у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія), де знаходиться резиденція предстоятеля УПЦ МП, відбулось зібрання єпископів, духовенства, чернецтва та мирян УПЦ Московського патріархату; після нього розпочалося засідання Синоду. Фото наводить Інформаційно-просвітницький відділ церкви.

Судячи з показаних світлин, зібрання відвідав депутат Вадим Новинський.

За даними фінансових аналітиків, з початку війни Новинський, який є давнім прихожанином УПЦ МП, втратив від дій армії рф 2,2 мільярда доларів (втратив херсонську верф компанії Smart Maritime Group, ТЦ у Мелітополі, Бердянську, Маріуполі та Сєверодонецьку).

Після зібрання почалося позачергове засідання Священного Синоду УПЦ.

Станом на 17:35 воно ще триває.

Як повідомляє речник ПЦУ Євстратій Зоря, УПЦ МП планує “вичистити зі Статуту певні елементи — так, щоби це релігійне об‘єднання формально не підпадало під дію закону 2662 про перейменування”.

За його словами, це буде спроба відмежуватися від РПЦ, але лише формальна.

Він пише, що для цього церковники “можуть виключити згадку про входження до РПЦ, а митрополит Онуфрій може оголосити, що не братиме участі в роботі Синоду РПЦ”. Зоря зауважує, що Кирил Гундяєв скликав засідання Синоду РПЦ теж на 27 травня.

Але якщо обмежаться такими рішеннями — це буде лише чергова спроба новою формою прикрити старий зміст. Почекаємо рішень та документів” — пише він.

Фото: Фейсбук