Лідер польської опозиції Дональд Туск звинуватив уряд у бездіяльності в справі блокади прикордонних переходів з Україною. Він заявив, що це ставить під загрозу відносини двох країн та польські інтереси.

КИЇВ24
Новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Фото: Телеграм

Про це повідомляє PAP.

У вівторок у Сеймі лідера “Громадянської платформи” Дональда Туска запитали про цей протест. На зауваження журналістів про те, що його майбутньому уряду доведеться постати перед цією проблемою через два тижні, він відповів, що розв’язуватиме її раніше.

Я, наприклад, сьогодні зустрічаюся з експертами та тими політиками, які будуть зайняті цими питаннями. Також сьогодні пообіді у нас все одно буде брифінг з питання перевізників і протесту на українському кордоні, – повідомив він.

Туск заявив, що його майбутній уряд розв’яже цю проблему раніше, ніж за два тижні, які залишаються до виборів. Він також зазначив, що вівторок провів зустрічі з експертами та політиками, щоб обговорити ситуацію.

Туск розкритикував польський уряд за те, що він “фатально, дуже по-дилетантськи, непрофесійно і до того ж цинічно розіграв українську карту”. Він заявив, що уряд спочатку демонстрував радикально проукраїнську позицію, повністю забуваючи про польські інтереси. Однак, коли це розлютило людей, уряд почав розігрувати антиукраїнську карту.

Туск також зазначив, що блокада кордону ставить під загрозу польсько-українські відносини, відносини з Росією та Європою.

Блокада кордону польськими перевізниками

6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська-Гребенне”. Через це ускладнився рух для вантажівок.

Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.

Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.

На тлі страйку 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Крім того, у п’ятницю, 17 листопада, представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів “Шегині – Медика”.

Також у п’ятницю, 17 листопада, консули генерального консульства України в Любліні відвідали пункти пропуску “Рава-Руська – Гребенне” і “Дорогуськ – Ягодин”. Вони закликали польську сторону якнайшвидше розблокувати рух вантажного транспорту та забезпечити усім необхідним українських водіїв, які змушені чекати в багатокілометрових чергах.

Крім того, польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску “Медика – Шегіні” з 23 листопада.

До слова, у четвер, 23 листопада, протестувальники заявили, що мають намір заблокувати ПП “Нижанковичі-Мальховіце”.  Відомо, що незаблокованими на польському кордоні залишаються два пункти пропуску, які відкриті для порожніх вантажівок: “Нижанковичі-Мальховіце” і “Устилуг-Зосін”

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
02 Березня 2024
Більше новин