Про це повідомляють на офіційному порталі КМДА.

За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, 2021 року в столиці буде реконструйовано низку об’єктів, замість яких створять заклади для реабілітації дітей та дорослих із інвалідністю. Ці заклади стануть основою для подальшої розбудови цілої мережі соціальних установ.

Водночас заступниця КМДА наголошує, що на створення нових закладів може піти до трьох років. У найближчих планах – створити 7 спеціальних закладів за адресами:

  • Дарницький район, Харківське шосе, 156. Центр соціально-психологічної реабілітації;
  • Дарницький район, вул. Поліська, 14. Відділення трудової реабілітації;
  • Деснянський район, вул. Миропільська, 8. Центр трудової реабілітації;
  • Деснянський район, вул. М. Закревського, 3. Центр реабілітації з денним перебуванням;
  • Оболонський район, вул. Миколи Юнкерова, 28. Відділення Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю;
  • Оболонський район, вул. Вишгородська, 54. Центр соціально-психологічної реабілітації;
  • Подільський район, просп. Правди, 4. Центр реабілітації з денним перебуванням.

«У Дарницькому районі буде створено два заклади, один із яких призначений для дітей, а другий – для реабілітації осіб старше 18 років. Вони зможуть практично повністю закрити потребу району. Два заклади з’явиться в Деснянському районі. Тут створять великий Центр реабілітації дітей із інвалідністю й перший міський Центр трудової реабілітації. Саме в Дарницькому та Деснянському районах проживає найбільша кількість дітей із інвалідністю. Також великі Центри з’являться в Подільському та Оболонському районах. На вул. Юнкерова відкриють відділення Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю. Це буде інноваційний та унікальний заклад із широким спектром послуг, аналогів якому в Україні немає», – зазначила Марина Хонда.

Цікаво, що нові заклади значно розширять коло людей, які зможуть отримати соціальні послуги. Наприклад, об’єкти на вулицях Юнкерова, Закревського та Правди зможуть охопити близько 1000 родин щороку на постійній основі.

Створені об’єкти стануть основою для мережі закладів для реабілітації дітей з інвалідністю.

Наразі в реабілітаційних центрах, підпорядкованих управлінням праці та соцзахисту населення, щороку на постійні основі отримують послугу 660 дітей із порушеннями розвитку. А за три роки роботи Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю послуги планової реабілітації отримали 4568 дітей.

Нагадаємо, у Києві в кінці вересня запустили соціальне таксі для дітей з інвалідністю. Ним скористалися вже понад 60 дітей.

Фото: unsplash