Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Медсестри – ті, які ставлять крапельниці, доглядають за хворими, і допомагають лікарям усім, чим можуть. Вони ж – одні з тих, хто опікується хворими на COVID-19.
Знімальна група телеканалу «Київ» поспілкувалася з медсестрами Київської міської клінічної лікарні №4, щоб дізнатися, як пандемія змінила їхнє життя.
Медсестри КМКЛ №4 розповіли, що їхня професія – це не звичайна робота, а поклик душі та спосіб життя. Відтак, усе, що вони роблять – йде від серця. Однак зізнаються, що під час усіх хвиль COVID-19, коли лікарня була переповнена – було важко. Хоча зараз, попри те, що хворих поменшало, до звичайного режиму роботи медсестри ще не повернулися.
«Найважче – зробити вигляд, що не відбувається нічого страшного від чого треба тікати. Це робота і ми працюємо. Але я теж дівчинка, приходила додому втомлювалась і плакала», – розповіла пані Наталія, одна з медсестер КМКЛ №4.
Водночас однією з головних проблем у цій професії все ще залишається низька оплата. Попри доплати з COVID-фонду, місячна зарплатня медичної сестри – близько 5 тисяч гривень.
Попри всі труднощі, День медсестри – важливе свято для всього медичного персоналу, адже цю професію вони обрали серцем.
До слова, у столиці провели флешмоб до Міжнародного дня медсестри. У 30 столичних лікарнях розмістили малюнки дітей медиків.
На виставці малюнків у Центрі екстреної медичної допомоги міста Києва побувала й знімальна група телеканалу «Київ».
На малюнках – матері-супергерої у захисних костюмах або янголи, що рятують життя пацієнтів. Цікаво, що деякі діти вже навіть визначилися зі своєю майбутьою професією – взяли приклад із мами, хочуть бути лікарями.
«Мені подобається, що мама працює на “швидкій”. Думаю, що в майбутньому теж буду там працювати. Хочу, щоб мама була здорова. І щоб усі, кого вона лікує, видужали», – розповіла донька фельдшерки.
Водночас мама цієї дівчинки, Ірина Шевченко, зазначає, що працювати важко, але всі зусилля того варті.
«Кожен день було важко працювати, але ми працюємо. Ми вибрали цю професію. Ми допомагаємо людям, тому стараємося. Як можемо, так і стараємося», – наголосила Ірина Шевченко, фельдшерка швидкої допомоги.
Цікаво, що на виставку прийшли зі своїми дітками батьки-медики, які працюють у бригадах швидкої допомоги. Після того, які відвідувачі оглянули малюнки, усіх повели на екскурсію в диспетчерську.
Також дітям показали, як все працює в кареті «швидкої». А наприкінці всіх заходів у медзакладі діткам роздали подарунки.
Про виставку розповіли й на Facebook-сторінці Центру екстреної медичної допомоги Києва.
«Сьогодні в Центрі ЕМД та МК міста Києва відбулося нагородження учасників конкурсу дитячого малюнка «Моя мама працює на швидкій», присвяченого двом прекрасним травневим святам – Дню матері та Всесвітньому дню медичної сестри. Нам було неймовірно приємно познайомитися з авторами малюнків, експозицію з яких ми розмістили в Центрі екстреної медичної допомоги», – зазначили в дописі.
Цікаво, що до конкурсу долучилося близько 50 дітей.
«Переглядаючи ці роботи, ми краще зрозуміли, як виглядає світ дорослих очима дітей. Як вони переживають і сприймають нелегку роботу своїх батьків. Ми розчулені. Саме тому у нас не було переможців, бо оцінити когось краще і гірше ми не наважилися. Адміністрація та профспілка Центру ЕМД та МК міста Києва підготували дипломи та подарунки всім маленьким авторам, роботи яких прикрашають стіни київської «швидкої», – наголосили в ЦЕМД.
Фото: скріншот