Про це повідомляє Kyiv Media.

Kyiv Media

Згідно із паспортом об’єкта, вивішеному на будівельному паркані, меморіальна синагога “Місце для роздумів” споруджується як мала архітектурна форма. Тобто це будівництво не є капітальним та не матиме фундаменту, а конструкції об’єкта скручують за допомогою спеціальних механізмів.

Kyiv Media

На місце вже привезли металеві конструкції та складають їх докупи. Висотою конструкції сягають 3-поверхової будівлі.

За даними Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, синагогу мають відкрити до 8 квітня – у День Катастрофи і героїзму європейського єврейства.

Автор меморіальної синагоги – архітектор Мануель Герц, котрий спроектував унікальну синагогу в німецькому Майнці.

Синагога в Майнці

Синагога, яку складають у Києві, також має стати своєрідним арт-об’єктом: вона буде розкладатися, наче книжка.

Відео проекту меморіального об’єкта Центр Голокосту показував ще у січні 2021 року:

Подібно до книги синагога буде відкриватися і закриватися за допомогою спеціальних механізмів… Синагога буде зведена без фундаменту на невеликій ділянці за пам’ятником Менора біля схилу яру, що традиційно є місцем скорботи та молитви для євреїв. Тож новий арт-об’єкт та пам’ятник Менора органічно доповнять одне одного та складуть єдиний архітектурний ансамбль“, – повідомили у Меморіальному центрі.

Металеві конструкції обшиють дошками з 200-300-літнього амбарного дуба – його збираються привезти з різних куточків України. Всередині будуть розписи візерунками і текстами молитв, якими прикрашали старовинні синагоги на Західній Україні, та згодом були знищені нацистами під час Другої світової війни.

Нагадаємо, у Києві на території Бабиного Яру відкрили нову інсталяцію до 60-х роковин Куренівської трагедії. Основа монументу складається із більш ніж 100 різновидів цеглин, з яких будувався Київ впродовж останніх 200 років.

Фото: Kyiv Media