Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Відеозвернення так званого в.о. мера поширили у місцевих новинних Telegram-каналах Бердянська, частину з яких також захопили після окупації міста.

Чоловік, що представився Олександром Сауленко, заявив «бере на себе повноваження» з управління містом через «повне самоусуненням чинної влади та небажання співпрацювати з військово-цивільною адміністрацією». Він повторив усі пункти пропаганди російських окупантів про «держпереворот в Україні» та «київську хунту».

Згідно з даними управління Міністерства юстиції, чоловік на ім’я Олександр Сауленко зареєстрований у межах Бердянського району від політичної партії «Союз Лівих Сил», яка виступає за «нейтральний статус України».

«Я впевнений, разом із братським російським народом нам вдасться налагодити мирне життя», ㅡ заявив чоловік.

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкція цієї статті передбачає позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Фото: Фейсбук