У місті Боярка, на Київщині з'явились яскраві стінописи, що стосуються мемів, створених за час повномасштабного вторгнення країни-агресорки Росії в Україну.

Про це пише Gazeta.ua.

На артоб’єкт перетворили постамент, на якому колись стояв Ленін. Кожна грань куба тепер має свою емоційність і призначення. Так, серед зображень: подяка воїнам, вірш Ліни Костенко, одна з граней вказує шлях російським загарбникам – буквально за “русским кораблем”.

На кожній частині є напис, що підводить до привітання, яке стале популярне завдяки зверненням Голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма: “Доброго вечора, ми з України”.

На фронтальній частині постаменту створюють графіті із зображенням архангела Михаїла. Поки що намалювали лише обрис. німб і підпис.

Враховуючи нещодавне обурення Ради церков через київський мурал “Свята Джавеліна” – журналісти поцікавились у боярського священника Максима Кравчука – чи доречно використовувати зображення архистратига у стрітарті.

Священик пояснив – зображення Михаїла планували створити на площі давно, адже її збирались перейменувати на Свято-Михайлівську, на честь святого захисника Боярки. Тож графіті загалом вписується у концепцію.

При цьому він зауважив, що ще невідомо, як буде виглядати готовий мурал.

“Невідомо, як художник завершить цей образ – розуміємо, що це має бути ангел. Але, можливо, теж автор домалює йому щось, що не властиве святому”, – пояснив священик.

Боярський священик додав, що вважає недоречним використання образу святого в такій композиції, оскільки текстовий ряд, на його погляд, не відповідає зображенню.

“Розумію, що людина хоче показати благородні речі. Але коли ікона й матюки зображені на одному фоні – тоді виникає питання, чи доречна ікона. Це не в плані моралізаторства – навіть матюки доречні, коли люди знімають свою психологічне навантаження. Але ікона й матюки поряд – все ж таки недоречно”, – зауважив священик.

Фото: gazeta.ua