Про це йдеться в повідомленні Держприкордонслужби України.
Зазначається, що свій документ прикордоннику мають показати:
- заброньовані на час мобілізації та воєнного стану;
- визнані непридатними до служби за станом здоров’я;
- ті, хто має на утриманні троє чи більше дітей віком до 18 років;
- ті, хто самостійно виховує дитину;
- ті, хто має дитину до 18 років і чоловіка (дружину), які служать у війську.
Показувати військово-обліковий документ на кордоні не потрібно:
- особам з інвалідністю;
- тим, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
- водіям, які здійснюють перевезення медичних вантажів і гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів і пасажирів;
- певним особам за окремими посадами та державною службою, працівникам підприємств залізничного транспорту та тим, що відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.
Порядок виїзду для цих людей не зміниться.
Тож ДПСУ рекомендує чоловікам під час планування виїзду з України попередньо уточнити свої дані в ТЦК і СП.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набуде чинності з 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
В Україні 4 травня скасовано статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.
Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.