Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Однією з вулиць Дарницького району кияни бояться не тільки ходити, а й навіть їздити на автівках. Дорога, за словами місцевих, освітлюється хіба що з будинків поруч. Виправляти ситуацію взялися самі кияни. Ще два роки тому розробили власний проект освітлення вулиці, перемогли в конкурсі на Громадський бюджет і отримали гроші. Однак освітлення на дорозі досі немає.
Одні опори освітлення на вулиці Колекторній падають самі, а інші – зносять автівки.
«Навіть коли ти їдеш на машині, то теж не видно людей. Нікого не видно. Та й ходити людям немає де, адже немає тротуарів. Увесь час світимо телефоном, бо можна наступити на якусь арматуру, скло чи щось таке», – розповіла киянка Світлана Біленко.
Ба більше, на цій вулиці часто стаються автопригоди, а ввечері – посилений трафік. Про це розповів Олексій Багнюк, який мало не щодня проїжджає цією ділянкою дороги.
До слова, опори та ліхтарі на Колекторній комунальники встановили ще 8 років тому. Однак до мережі їх так і не підключили – начебто неправильно оформлена документація.
Відтак, Олексій Багнюк у 2019 році подав проект із облаштування освітлення, який переміг у Громадському бюджеті столиці.
«Я додав 20% на зростання цін і 20% – непередбачувані витрати, як цього потребують правила ГБ, й подав проект на суму 360 тисяч гривень. На ці кошти передбачалися відновлювальні роботи мережі освітлення – замінити якісь світильники, можливо, якийсь кабель», – зазначив автор проекту.
Однак відновити освітлення не вдалося. Виявилося, що мережа була облаштована за технічними умовами, які видали у 2011 році, які на момент реалізації проекту вже застаріли.
«При отриманні нових технічних умов наприкінці 2020 року, ДТЕК Київські електромережі підтвердили технічні умови, а Київміськсвітло видало нові. Нові технічні умови передбачають заміну опор та заміну світильників на LED. За даними, які мені надало КП «Позняки-Інвест» – це понад 2 мільйони гривень», – повідомив Олексій Багнюк.
Фінальний кошторис оголосили вже представники Дарницької РДА. Усе обійдеться в щонайменше у 2 з половиною мільйони гривень.
«Наразі проектно-кошторисна документація проходить експертизу в сертифікованій організації для встановлення відповідності обсягів робіт, витрат матеріалів і розцінок на роботи з чинними нормативними положеннями з отриманням експертного звіту у квітні 2021-го», – зазначив Сергій Яцков, заступник голови Дарницької РДА.
Відтак, для реалізації проекту, який підтримали кияни, потрібно ще 2 мільйони 274 тисячі гривень. Просити грошей автор ідеї тепер планує в депутатів Київради.
«Однак я досі не маю офіційного документа, який би підтвердив цю суму, на базі якої я міг би звертатися до депутатів Київської міської ради, від яких залежить доля й реалізація цього проекту», – наголосив Олексій Багнюк.
До слова, у Київраду звернулася й Дарницька РДА. Кажуть, що облаштувати освітлення зможуть вже цього року, якщо отримають фінансування. Тепер слово за депутатами.
Нагадаємо, нещодавно ми писали, що завдяки Громадському бюджету на Оболоні з’явилася нова зелена зона.
До слова, кияни можуть зареєструвати свої ідеї до 25 квітня. Подати свій проект до Громадського бюджету можна на сайті. Автором може бути будь-хто. Наприклад, кілька років тому ініціативу подали американці, які проживають у Києві. Вирішуватиме, які проекти виставлятимуть на голосування спеціальна комісія.
Фото: скріншот