Про це розповів заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення Юрій Тацій на своїй Facebook-сторінці.
«ХХ століття – цікавий час. Відбувались революції, війни – світ зазнав неймовірних змін. На уламках колишніх імперій постали нові держави з принципово іншою ідеологією. На місці старих пам’ятників постали нові, а пам’ять про минуле намагались затерти», – зазначив Юрій Тацій
Водночас заступник директора Департаменту будівництва опублікував власний ТОП-3 монументів, які були прикрасою Києва, однак їх демонтували чи знищили.
- Пам’ятник Столипіну-кату. 1913 року на честь російського прем’єр-міністра Петра Столипіна неподалік нинішнього Майдану Незалежності було встановлено цей монумент. Він простояв усього 4 роки, чим встановив своєрідний рекорд. Його знищив натовп людей у березні 1917 року. Народ пам’ятав про репресії Столипіна та його жорстку політику стосовно поневолених народів.
- Обеліск комуністів біля стін Святої Софії. У 1920-ті роки Софійську площу прикрашав обеліск на честь Героїв Перекопу (битва періоду Громадянської війни). Тоді таку ж назву мала й сама площа. А декоративна огорожа пам’ятника Богдана Хмельницького була знищена й відновлена тільки в 1998 році.
- Монумент «Царю-Визволителю» біля Купецького зібрання. Місце біля нинішньої філармонії на Європейській площі досить вигідне для встановлення монументів. Першим із них був монумент російському царю Олександру ІІ, що мав народний титул «Визволитель» за скасування кріпацтва. Величезний монумент встановили за народні кошти біля будинку Купецького зібрання 1911 року. Він був найбільшим пам’ятником Олександру ІІ у Російській імперії. Щоправда, після розпаду імперії його прибрали, а на його місці облаштували монумент, присвячений чекістам. А в 1930-ті роки тут стояв Сталін. Тепер на цьому місці немає ні пам’ятника, ні постамента.
Нагадаємо, нещодавно на алеї Героїв Небесної Сотні відкрили новий монумент.
Фото: Facebook