Про це відомо зі спільного брифінґу Держспецзв’язку та залучених відомств у середу, 16 лютого.

У ході заходу з’ясувалося, що 15 лютого була спроба атакували також сервери Національного банку та ще 15 комерційних банків.

Як зазначив заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора, DDOS-атаки часто використовуються для приховування деструктивних дій. Однак, служба не отримала жодних сигналів про витік даних чи їхнє спотворення.

“Ця атака не є деструктивною, немає жодного витоку даних, спотворення чи знищення елементів ІТ-інфраструктури”, – розповів він. Наразі атака триває понад добу.

Попри це, за словами директора Департаменту безпеки НБУ Ігоря Коновалова, наразі системи Приватбанку та Ощадбанку працюють стабільно. Він розповів, що у вівторок близько 18 години робота сервісів банків була частково відновлена.

На 12 годину 16 лютого повністю відновлена роботу сервісі Приватбанку, близько 14 години повністю запрацювали послуги Ощадбанку.

Середні показники потужності кібератаки сягають десятків Мбіт на секунду, додав він. Наразі Ощадбанк відбиває 1 млн запитів на секунду, пікові показники – 2 млн запитів. Навантаження на Приватбанк, зауважив Коновалов, значно вище.

При цьому втрат у фінансовій частині не було жодних. Банківська система працювала і працює в штатному режимі, резюмували в НБУ.

Нагадаємо, вчора додаток “Приват24” та сайт Міноборони перестали працювати слідом за додатком Ощадбанка.

Фото: facebook