Створено унікальний мурал із зображенням уславленого українського літака-гіганта "Мрія", який був знищений російськими окупантами у перші дні повномасштабного вторгнення рф

Про це розповіли у благодійному фонді “Перемога України”, який й ініціював проект.

Величезний мурал з’явився у парку “Щасливий”. На створення малюнка пішло близько 300 кілограмів фарби, а загальна площа художнього твору – 1179 квадратних метрів.

Відкрили мурал “Мрія” на День народження міста Гостомель, який випадає якраз на важливі свята для всіх українців: Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника і захисниць України, створення УПА та День українського козацтва – 14 жовтня.

У створенні гігантського малюнка взяли участь мешканці Гостомелю – як дорослі, так і діти. До речі, маленькі художники ще й залишили жовті та блакитні відбитки рук на малюнку, прикрасивши мурал такими підписами співавторів.

За словами автора ідеї, художника Сергія Редьоги, у малюнку зосереджено елементи, які несуть у собі глибоку символіку величності українського народу.

“Наприклад, для довгої алеї взято візерунок української вишиванки, який символізує здоров’я та красу, щасливу долю й родову пам’ять, порядність та чесність, любов та святковість”, – розповів він.

Художник додав, що також вишиванка – це й оберіг, і багатство нації, що несе в собі глибинний зміст, а вишивані орнаменти містять зашифроване послання наших пращурів.

“На малюнку вона простягається, як рушник, який брали із собою в дорогу чумаки, військові, заробітчани та усі, хто надовго відлучався від рідної домівки”, – пояснює Редьога.

Далі на малюнку йде зображення літака “Мрія” на фоні петриківського розпису, у якому теж криється глибока символіка, наприклад – вершина краси природи та краса рідного краю, дівочої краси, сонця, пробудження та відродження.

Фото: Відкриті джерела