Про це він написав у Телеграм.
Згідно з цією системою, бронюванню підлягатимуть:
- чиновники категорії А;
- робітники підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу, постачальники для ЗСУ;
- працівники поліції
- працівники паливно-енергетичного комплексу та оператори зв’язку.
Також можливість для бронювання отримають:
- ті, хто отримує зарплату від 35 000 грн;
- сплачує ПДФО ≥ 6,3 тис. грн і ЄСВ ≥ 7,7 тис. грн;
- айтівці, резиденти Дія Сіті, за умови сплати ПДФО ≥ 6,3 тис. гривень.
Гончаренко зазначає, що подібне рішення вже обговорювалося з Офісом Президента місяць тому, але було відхилено через критику норми про зарплату від 35 000 гривень.
Нардеп вважає, що такий підхід можна назвати “соціальним дарвінізмом”, адже, за його логікою, чиновники та багатії не мають ризикувати життям.
Довідка
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (ст. 25): «Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві».
Тобто працівники певних органів, підприємств, організацій, установ можуть продовжувати виконувати свої посадові обов’язки у разі включення їх до списків, які відстрочують призов на військову службу під час мобілізації. Наказ діє протягом 6 місяців.