В українських кінотеатрах «Гладіатор II» вийшов 14 листопада.

Дія фільму відбувається через 16 років після подій оригінального фільму та зосереджується на Луції (Пол Мескаль) — онуку колишнього імператора Риму Марка Аврелія та сину Луцілли (Конні Нільсен). Головний герой живе з дружиною та дитиною в Нумідії, однак після вторгнення генерала Марка Акація (Педро Паскаль), його відправляють у рабство — фактично він повторить долю Максимуса з першого фільму. Ролі імператорів-тиранів цього разу взяли на себе Джозеф Квін і Фред Хетчінгер, тоді як Дензел Вашингтон постає в ролі колишнього раба, а нині можновладця-лиходія Макрінуса.

Сиквел «Гладіатора» обійшовся у $300 млн. Як і перший фільм, сиквел не уникнув жорстоких сцен. Через численні криваві поєдинки «Гладіатор 2» отримав рейтинг R. У фільмі немає сцен після титрів. Римлян-глядачів у Колізеї зіграли понад 500 акторів масовки, але заповнити амфітеатр вони не змогли, тому глядачів довелося домальовувати в цифровий спосіб. І позаяк Рідлі Скотт використовував одночасно 8-12 камер, всі оператори були одягнені в костюми — на той випадок, якщо вони опиняться в кадрі.

Кінотеатральна версія фільму “Гладіатор ІІ” триває близько 2:20 (з титрами 2:33), але планується пізніше випустити режисерську версію.

На Rotten Tomatoes «Гладіатор II» має 76% «свіжості» (причому початкова оцінка сягала 84%, але знизилась за ніч) на основі 91 рецензії, тоді як на Metacritic стрічку Рідлі Скотта оцінили у 67 зі 100, базуючись на 32 оглядах від критиків. Варто зазначити, що перший фільм «Гладіатор» 2000 року має 80% від критиків та 87% від аудиторії на Rotten Tomatoes.

Що пишуть про фільм профільні видання? Усі критики, як один сходяться на тому, що фільм стане гарною розвагою на вихідні, однак здається більшого від нього чекати не варто.

Hollywood Reporter: «З точки зору жорстокого видовища, складної реконструкції епохи та декорацій, що вимагають складної хореографії, продовження пропонує те, чого жадають шанувальники його оскароносного попередника 2000 року — битви, кровопролиття, давньоримські інтриги…Але у  “Гладіаторі II” не має головного героя з блиском Максимуса Рассела Кроу».

Variety: «Фільм, який можна полюбити так, як “Гладіатора”? Ні і ні. Зрештою, це лише тінь того фільму. Але він достатньо відволікає, щоб виправдати своє існування».

CBR: «Сиквел “Гладіатора” Рідлі Скотта — це рімейк-середнячок з видатною акторською грою».

Entertainment Weekly: «Хоча деякі моменти сюжету можуть викликати відчуття нудоти, враховуючи їхні сучасні паралелі, одна істина височить над іншими: із таким ретельно знятим фільмом неможливо не розважатися».

Screen Rant: «”Гладіатор II” — один із найкращих блокбастерів 2024 року, але інколи він “хитається” під тиском стандартів, установлених його попередником».

The Direct: «”Гладіатор II” може похвалитися феноменальним акторським складом, але Дензел Вашингтон усіх перемагає. Операторська робота, костюми та декорації створюють щось незабутнє. Дивіться це на найбільшому екрані, який тільки знайдете».

Total Film: «Не ідеальний і не патч до оригінального фільму, але магія режисури Рідлі Скотта та гри Дензела Вашингтона підносить “Гладіатор II” до епічного видовища, яким він повинен бути. Утім відкиньте свої очікування отримати щось подібне до першого фільму з “Оскаром”».

Історикиня Шаді Барч із Чиказького університету незадоволена, як у фільмі «Гладіатор ІІ» зображений Стародавній Рим. На її думку, деякі сцени фільму виглядають як «чиста голлівудська вигадка». Наприклад, вона сумнівається, що римляни знали про акул, які показані в заповненому водою Колізеї. Хоча морські битви в Колізеї дійсно проводилися, наявність акул здається їй надуманою. Щодо сцен із носорогами, Барч вказала на певну достовірність: поет Марціал описував носорога в Римі, але він мав лише один ріг, а в фільмі показано дворогу породу.

Крім того, немає підтверджень, що гладіатори їздили на носорогах, як це зображено в стрічці. Найбільше історикиню вразила сцена, де римляни читають газети у кафе — за 1200 років до винаходу друкарського верстата і при відсутності кафе в Римі. Хоча у Римі справді були новини, Acta Diurna, їх публікували на дошках у громадських місцях, а не роздавали в кафе.

Зазначимо, що сам Рідлі Скотт заявляв, що вважає «Гладіатор II» кращим фільмом у своїй кар’єрі та навіть анонсував триквел. Скотт пояснив, що наступна частина серії буде «про чоловіка, який не хоче бути там, де опинився». Досі Скотт обмежувався лише сиквелами до своїх робіт.