Щоб уникнути нових знесень історичних будівель, органи місцевого самоврядування в Києві мають отримати відповідні повноваження від центральної влади. Про це в ефірі програми «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ» повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Коментуючи знесення 120-річного «Будинку Уткіна» чиновник наголосив, що будівля дійсно не мала охоронного статусу.

«Будинок дійсно не мав статусу пам’ятки, чому – треба розбиратись… Для мене приклад з цим будинком — це прояв і підтвердження відсутності системи розподілу функцій і відповідальності між державою і муніципалітатами. А ми як столиця, де найбільше таких пам’яток, ми на передовій і завжди на слуху і через це маємо найбільшу проблему… але це повинна бути функція, передбачена законодавством, що пам’ятки і облік, і статус і покарання за невідповідне ставлення до них має бути функцією органів місцевого самоврядування» — сказав Мондриївський.

Чиновник знову наголосив, що дозвіл на знесення міг видати лише Мінкульт, і кілька років тому відомство відмовилося передати столичній владі повноваження врегульовувати подібні питання. Натомість Департамент архітектури КМДА лише видав МУО щодо робіт на Петлюри, 29, де стояв «Будинок Уткіна».

«Містобудівні умови і обмеження були видані кілька років тому, але МУО не є дозволом на знесення… якби ми в в пінг-понг не грали, а займалися функціями, то і Гостинний двір давно був би у київської влади» — поскаржився Мондриївський.

Зауважимо, що в Мінкульті раніше наголосили, що жодних дозволів на роботи на Петлюри, 29, не надавали і ініціювали перевірку інциденту.

Як ми повідомляли, ділянка на Петлюри, 29, ще у 2003 році була передана ТОВ «Приват» в оренду на 25 років (до 2028 року) для експлуатації адміністративної будівлі. У серпні 2020 року Київрада вже намагалася розірвати договір оренди, посилаючись на те, що «недобросовісний землекористувач» вже почав зносити споруди на цій ділянці, але невдало.

Після знесення представники ТОВ «Приват» запевняють, що «не знали» про історичну цінність будинку. Забудовником ділянки виступає девелопер ZIM Capital Group, якого пов’язують з оточенням екс-нардепа від БПП Дмитра Андрієвського.

Фото: Українська правда