Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА.

Микола Поворозник зазначив, що Київ звернувся до МОЗ України з офіційним листом із пропозицією окремим наказом затвердити вимоги щодо планової госпіталізації на випадок локдауну.

За словами заступника голови КМДА, багато хто вже другий рік поспіль переймається темою COVID-19: відслідковує новини, стежить за динамікою розповсюдження вірусу у країні та світі, цікавиться симптомами нових штамів тощо. Водночас усі вже розуміють, що коронавірусна хворона не відмінила інших негудів. Зокрема й тих, які необхідно планово лікувати в стаціонарних умовах.

«Погодьтеся, не завжди визначення «планова операція» або «планове лікування» говорить про те, що відкладати їх можна на довгі роки. І тут постає питання – як, перебуваючи в лікарні, не підхопити ковід або мимоволі (не знаючи, що сам хворий) не заразити інших? Відповідь однозначна: всі види планового лікування проводяться за наявності негативного результату ПЛР-тесту», – написав Микола Поворозник.

Альтернативою ПЛР-тесту є лише вакцинація.

«Ми звернулися до МОЗ України з офіційним листом із пропозицією окремим наказом затвердити вимоги щодо планової госпіталізації на випадок локдауну: або довідки про негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до дати госпіталізації, або наявність дворазової вакцинації. Чекаємо на позитивне рішення», – зауважив Микола Поворозник.

Водночас заступник голови КМДА наголосив, що вакцинація сьогодні – це прояв свідомої позиції щодо власного здоров’я.

«Та окрім цієї головної преференції (захищеності), вакциновані цілком заслуговують і на додаткові бонуси. Наприклад, зекономити час та гроші на ПЛР-тестуванні. Будьте здорові! І зробіть свій вибір на користь щеплення, якщо поки що лише розмірковуєте над цим!» – закликав Микола Поворозник.

Фото: фейсбук