Про це в програмі «Київ NEWSROOM. Деталі» на телеканалі «Київ» розповіла директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

В цьому році, як ніколи, треба максимально провакцинуватись проти грипу в вересні – жовтні. Особливо людям з групи ризику. Тому що грип знижує імунітет. І ніхто не гарантує, що після перенесення цієї хвороби, далі людина не підчепить ковід», – зазначила Валентина Гінзбург.

Вона порівняла ставлення киян щодо епідемії коронавірусу із щепленням проти грипу.

За її словами, вже багато років з точки зору доказової медицини доведено, що в разі щеплення зменшуються інфікування та ускладнення. Але люди не прислуховуються до цієї інформації і щорічно спостергіається смертність від ускладнень, викликаних грипом.

Також Валентина Гінзбург підтвердила, що немає гарантії стійкого імунітету від Covid-19. І дійсно, були випадки, коли одна й та сама людина інфікувалася кілька разів. А ще трапляються нехарактерні симптоми. Тож чиновниця закликала не ставити собі самостійно діагноз, а звертатися до свого лікаря.

За її словами, у порівнянні з березнем, столиця готова до боротьби з епідемією. Зокрема, в декілька разів було збільшено ліжковий фонд в лікарнях. На сьогодні він заповнений на 48 відсотків. Були закуплені тести і зараз є можливість протягом кількох годин поставити діагноз. На закупку медикаментів (противірусних, антибіотики та інших) було витрачено більше, ніж 100 мільйонів гривень.

Валентина Гінзбург зазначила, що лікарні першої хвилі забезпечені на 100 відсотків. Але, на її думку, все одно не можна заспокоюватися.

Кожен має усвідомити, що цей вірус невідомий нікому в цілому світі. І що він прийшов на декілька років, а можливо й назавжди. І що в жодній країні на сьогодні специфічного 100-відсоткового лікування ще немає», – резюмувала Валентина Гінзбург.

Вона додала, що кількість виявлених випадків більша в Києві, ніж в інших містах, тому що в столиці ще й проводиться більше тестів.

Фото: піксабей