Про це інформує Київська міська державна адміністрація у відповідь на заклик Мінекономіки відмовитися від придбання 200 автобусів у Білорусі.

“В умовах хронічного недофінансування з боку держави в частині компенсації перевезення пільгових пасажирів, для міста такий фінансовий інструмент як лізинг – єдиний ефективний в оновленні рухомого складу комунального транспорту. Тим більше, в умовах пандемії”, – роз’яснює КМДА.

За умовами лізингової угоди, виплати місто буде здійснювати протягом 3,5 років. При цьому, автобуси, необхідні для оновлення рухомого складу та розвитку транспортної інфраструктури міста, Київ вже почав отримувати. Перша партія – 50 автобусів, вже працюють  на маршрутах. Іще 150 – столиця отримає до кінця цього року.

“Завдання міста – забезпечити киянам та гостям столиці комфортний громадський транспорт. І будь-які політичні спекуляції – це маніпуляція інформацією, не більше того. А місто має розвиватися”, – резюмують у КМДА.

Нагадаємо, міністерство закликало КМДА провести тендер на закупівлю автобусів з обовʼязковим залученням вітчизняних виробників. Крім того, у міністерстві опрацьовують питання «врегулювання на законодавчому рівні неможливості повторення такої ситуації». В Раді в липні пройшов перше читання закон про зміну правил державних закупівель, що зобовʼязує надавати перевагу продукції, виробленій в Україні.

Як повідомлялось, 20 жовтня столиця отримала 50 нових автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ.

Фото: КМДА