Російські олігархи, бізнеси яких ще лишаються в Україні – опублікувало ДТ.
Поки НАЗК заявило про 21 компанію, щодо яких можлива націоналізація. Це компанії, власником яких є саме держава-агресор («Сбербанк», «Промінвестбанк», «Газпром збут Україна», «Енергомашспецсталь» та ін.).
Однак є деяка невизначеність щодо недержавних власників із російським корінням в Україні. Щодо багатьох із них на Заході уже накладено арешт на активи.
Зокрема:
- Олег Дерипаска. Володіє компанією «РУСАЛ», виробництво алюмінію. Сировину видобуває в Україні. Їй належить ТОВ «Миколаївський глиноземний завод». З початком війни тимчасово припинила виробництво у Миколаєві через логістичні проблеми.
- Міхаїл Воєводін. В Україні володіє групою VS Energy, якій належить ряд обленерго, ТРЦ «Метроград» і «Метрополіс» у Києві, Premier Hotels & Resorts, а також частка ПрАТ «Дніпроспецсталь».
- Міхаїл Фрідман. Володіє часткою в «Укрсоцбанку», «Альфа-банку» і через телекомунікаційний холдинг VEON контролює «Київстар» і виробника мінеральних вод IDS Borjomi Ukraine.
- Владімір Лук’яненко і Герман Цой. Контролюють групу «ГМС», виробника обладнання для атомних електростанцій. Ключові виробники – «Сумський завод «Насосенергомаш», НВО «Гідромаш», «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування».
Певне зволікання дає змогу російським бенефіціарам перереєструвати бізнес.
Наведений перелік не є вичерпним, адже велику частину російського бізнесу в Україні було перереєстровано на номінальних власників ще з 2014 року, при запровадженні перших санкцій. Тепер значно важче але цілком можливо довести, наприклад, що «Дніпрогаз», «Криворіжгаз», «Донецькміськгаз», «Харківгаз» та «Харківміськгаз», які до 2012 року належали КЕС-холдингу росіянина Віктора Вексельберга, а потім низці кіпрських офшорів, наразі підконтрольні російському Газпрому.
Фото: Фейсбук