Про це в ефірі КИЇВ24 повідомила голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах (2014–2019) Ганна Гопко.
Це уже negotiation між двома партіями, де Україна стала заручником.
Ганна нагадала, що Україна перебуває наразі у «катастрофічній ситуації», тож ця допомога могла б стати «рятувальною соломинкою».
У нас ситуація: постійно російські ракети, Росія чинить геноцид, не вистачає зброї ще з блокадою польського кордону. У нас ситуація стає катастрофічною.
Зважаючи на «зухвалу» поведінку Орбана в ЄС, неголосування за фінансову підтримку для України в Конгресі США може бути поганим сигналом, оскільки ми не побачимо жорсткої протидії антиукраїнській позиції, рішучості у питанні впливу на Орбана, щоб повернути Угорщину у демократичні та важливі рамки єдності ЄС, й не розхитувати його, вважає Гопко.
Сподіваюсь, боже провидіння над Конгресом спрацює, республіканці й демократи зможуть домовитися, щоб у цьому проєкті закону включили важливі для кожної з партій інтереси. І підтримка України не буде страждати від цього.
Нагадаємо, у вівторок, 5 грудня, лідер сенатської більшості Чак Шумер призначив перше процедурне голосування щодо додаткового пакета допомоги на 106 мільярдів доларів, запропонованого президентом Джо Байденом для України, Ізраїлю, країн Індо-Тихоокеанського регіону та для гуманітарних цілей в Газі.
Проте, спікер палати представників Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон погрожує відмовитись від підтримки нового фінансування допомоги Україні, якщо Білий дім не погодиться посилити безпеку кордонів.