Відповідну заяву у відеозверненні до мешканців півтострова зробив нелегітимний голова Криму Сергій Аксьонов.

Так, 26 червня о 13:00 вводиться режим надзвичайної ситуації на території тимчасово окупованого українського Криму.

«Цей режим запроваджується за погодженням із Михайлом Володимировичем Розвожаєвим («очільником» Севастополя, – ред.), діємо спільно та синхронно», – йдеться у відеозверненні.

Начебто, режим потрібен з метою “впорядкування фінансово-грошових, кредитних, договірних та інших відносин, а також з питань відшкодування завданих збитків

Михайло Развожаєв повідомив, що ситуація з енергозабезпеченням залишається складною.

«Рішення прийнято в першу чергу для вирішення питань нового характеру. Правовий режим ЧС дозволяє максимально оперативно вирішувати питання стабільного функціонування всіх сфер, від яких залежить життєзабезпечення людей» , – вказано у повідомленні.

Запровадження режиму НС, за його словами, дозволить підприємствам визнавати окремі невиконані зобов’язання форс-мажорними, а мешканцям — звертатися за компенсаціями у разі пошкодження побутової техніки через перепади напруги.

Нагадаємо, у ніч проти 24 червня на окупованому півострові було атаковано електропідстанцію «Севастополь». За даними Сил безпілотних систем, загалом тієї ночі уразили 48 цілей у тилу противника.