Про це повідомляє КМДА.

Зазначається, до такого висновку члени групи дійшли після тривалих обговорень з експертами профільних інституцій НАН України, Інституту Національної пам’яті та інших.

«Щодо двох об’єктів сьогодні ми дійшли висновків, погруддя Пушкіна та меморіальну дошку Ванді Василевській приберемо з вулиць нашого міста, – поділився голова робочої групи, заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів. – Ще один об’єкт, щодо якого сьогодні велося активне обговорення, – пам’ятник Пушкіну на проспекті Перемоги, 40. Він, нагадаю, є пам’яткою національного значення, так само як пам’ятник Щорсу, тож ми чекаємо відповідних висновків та дозволу від Мінкульту. Лише тоді матимемо розуміння, коли й в який спосіб зможемо його перенести в інше місце», – йдеться в повідомленні.

Уже остаточно затверджений перелік з 296 об’єктів, які мають бути усунені з публічного простору: це 95 пам’ятників та 201 пам’ятна дошка або елемент оздоблення.

Нагадаємо, могилу Ватутіна в Маріїнському парку збираються ексгумувати. Для опрацювання питання про перепоховання створять робочу групу із залученням фахівців та науковців.

Також експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала вилучити з публічного простору Києва пам’ятники Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка та Миколі Ватутіну в Маріїнському парку.

Нагадаємо, що раніше в Києві невідомі розписали пам’ятник Пушкіну на проспекті Перемоги.

Фото: відкриті джерела