Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, минулого року міські спеціалісти розробили концепт та відповідний проект нової системи. Запроектовано нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає. За аналоги були взяті системи, що працюють у містах Польщі, у Нідерландах, Німеччині, Сполучених Штатах Америки.

«Система оповіщення – гарантія чіткої координації дій у випадку надзвичайної події з урахуванням масштабу та причини. На жаль, деякі елементи системи оповіщення, попри їхній робочий стан, не модернізувались десятки років. Нова система оповіщення включатиме ширший перелік каналів комунікації, можливість диференційованих сигналів для різних територій та груп населення, залежно від загрози», – зазначив Петро Пателеєв.

Він зауважив, що зараз оновлюються інструкції для різних груп та категорій щодо порядку дій у разі надзвичайної ситуації та інструкції для населення: на які канали комунікації звертати увагу і які дії вчиняти після сигналу тривоги. Також будуть оновлені інструкції для різних типів закладів та установ, враховуючи специфіку – медичні заклади, школи та дитячі садки, заклади соціального захисту тощо.

До слова, цього року з бюджету Києва виділено 11 млн грн на початок оновлення системи оповіщення містян у випадку надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, загалом у столиці до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ.

Фото: Фейсбук