Про це повідомив медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри», в якому служила дівчина.
Там розповіли, що панахида в Михайлівському Золотоверхому соборі розпочнеться о 13:00. Близько 14:00 пройде жалобна хода до Майдану Незалежності, де о 14:30 відбудеться акція пам’яті.
«Замість квітів – донати на батальйон та допомога сім’ям загиблих. Ніяких штучних квітів чи пластику.
Одяг – вишиванка або камуфляж (для чинних військових та ветеранів/нок)», — нагадали в батальйоні.
«Вона написала: “Хочу, щоб усі співали на прощанні, навчились хоча б десятьом змістовним пісням і заспівали їх одноголосо, щоб погасити журбу рідним співом”», — розповіли «Госпітальєри».
Тож 10 пісень від Іри для виконання на Майдані є такими:
- «Зродились ми великої години»;
- «Пісня буде поміж НАС» — Володимир Івасюк;
- ВІА «Візерунки шляхів» — «Весна і Ти»;
- «Сонце низенько»;
- «Намалюй мені ніч»
- «Запроси мене у сни свої»;
- «Лента за Лентою»;
- «Леся» — Krutь;
- «Ой, у лузі червона калина»;
- «Україна» — Тарас Петриненко.
Що відомо про Ірину Цибух
Госпітальєрка, журналістка та волонтерка Ірина Цибух загинула 29 травня на Харківщині.
«Здається, що це сон. Що зараз ти вийдеш на звʼязок і ми почуємо твій голос», – так написали про її загибель “Госпітальєри”.
“У нас немає слів. Ніхто досі не вірить в те, що сталося. Це невимовний біль та неймовірна втрата не тільки для батальйону – для всієї України”, – зазначили у добробаті.
Ірина приєдналася до “Госпітальєрів” у 2015 році – їздила на Донеччину та Луганщину. Однак згодом повернулася до цивільного життя та працювала в команді Суспільного. На початку повномасштабного вторгнення вона знову долучилася до медичного батальйону.
У 2023 році Ірина Цибух отримала від президента нагороду — орден «За заслуги».
У квітні 2023 року госпітальєрка написала посмертного листа:
“Привіт, прийміть мої співчуття, не люблю, коли ви сумуєте, але мине час і цей розпач розсіється, доведеться продовжувати жити життя. Тому не гайте час на страждання, живіть далі.
Зараз 19:19, субота, 8 квітня, 2023 рік, ми з п’ятим екіпажем працюємо для розвідки 80 бригади, на фоні грає Dream on від Aerosmith і вирішила, що за цей рік випадало так багато можливостей загинути, що можна знайти хоча б одну, щоб написати посмертний лист.
Сумно, що ми проживаємо настільки немічні, залежні від суспільного схвалення життя, що лише смерть дозволяє проживати абсолютну свободу. Однак біда у тому, що життя закінчилось, і ця свобода більше не має ніякого змісту. Сьогодні й навіки мені все одно, що про мене, про вас, про цей текст, про усе скажуть люди. Наберуть ці речення лайки чи ні, нарешті нічия думка мене не цікавить, я померла.
Свобода — це найвища цінність. Усі, скоро 25 років, минали часто в комплексах і страхах. Але найчастіше цьому шуму не було місця перед моєю свободою. Найбільше, за що хочу сказати дякую собі, батькам, брату, рідним та друзям, дякую, що дозволяли мені бути вільною, жити те життя, яке хочеться.
Повномасштабна війна змусила перестати бути рабом страхів. Сьогодні, на жаль, не вдалося звільнитись повністю, але, сподіваюсь, у мене все вийде. Цей лист тому допомога.
Щоб мати свободу, треба мати ще інші цінності, треба розуміти себе, добре знати, хто ти для себе є, що таке особисте щастя і як тобі до нього дійти. Маючи відповідь на ці запитання, найважливіше залишається йти. Сьогодні тут, на Донеччині, я на шляху, тут є собою і роблю те, що хочу. Насправді більше нічого не має значення, тому цей лист додається так просто — у цей момент, як і у той, коли це станеться, мені не шкода померти, бо нарешті живу те життя, яке б хотіла. Не лукавитиму, щоб відчувати цю неодмінну, істинну волю, доведеться пройти ще не один сеанс терапії, страхів і сліз.
Сьогодні усе позаду, моє життя закінчилось і мені важливо було пройти його гідно: бути чесною, доброю, люблячою людиною. Сьогодні ми працюємо для героїв, і це гарна змога підтвердити свої цінності — бути дійсно тою людиною.
Дякую кожному, хто любив і підтримував мене. Не сумуйте за мною, життя дуже коротке, якщо воно продовжується після смерті, то побачимось.
Брате, не журись, що на твої 17 перестала за тебе переживати. Сьогодні у тебе була перша екскурсія княжим Львовом, пишаюсь тобою. Ким би ти не вирішив бути сьогодні, довіряй собі, чуй себе, люби себе, живи собі своє щасливе життя. Якщо матиму можливість, підтримуватиму тебе з неба. Але це не має значення, поки я жива, ми любили одне одного, були чудовим братом і сестрою, це були гарні часи, хай ці спогади зігрівають тебе, мотивують, але в жодному випадку не засмучують.
Щоб мати силу бути вільною людиною, треба бути сміливим. Бо тільки сміливі мають щастя, і краще ж вмерти біжучи, аніж жити гниючи. Будьте гідними подвигів наших героїв, не журіться, будьте сміливими!
Цілую, ваша
08.04.23 Донеччина”.