Про це повідомляє divoche.media.
Фокусна тема фестивалю — модернізація як процес оновлення культури й суспільства, з акцентом на епоху модернізму. На вибір теми кураторок надихнуло перевидання праці літературознавиці Соломії Павличко «Дискурс модернізму в українській літературі».
«Це була книжка, яка змінила підходи до інтерпретації літератури як такої, яка показала дискурси модернізму в історії української літератури і пояснила, чому українська культура має європейський вектор. Соломія Павличко написала цю книжку на основі свого докторського дослідження, і це був період неймовірних політичних змін. Вона відверто висловлювалася в інтерв’ю та інших текстах про те, що зараз це не просто літературний вибір стоїть перед країною, а й політичний. Нам здаються всі ці міркування неймовірно актуальними і вартими перечитання», — розповіла одна з кураторок фестивалю Богдана Неборак.
Ще одна виставка буде присвячена «Універсальному журналу», що видавався у Харкові у 1928–1929 роках.
«У ньому друкувалися усі суперзірки того часу. Він оглядав різні сфери культури, він писав дотепи, він оглядав новинки літератури. Там було дуже багато смішного, водночас там була критика. Там були окремі тексти, які більше не друкувалися ніде, і їх можна буде почути на фестивалі “ФУНДАМЕНТ” на події, яку готує Малий театр. Це буде спеціальна читка від них», — зазначила Богдана Неборак.
Курована виставка-продаж представить відібрані експертами видання українських видавництв та культурних інституцій за останні 2,5 роки. У блоці спецпроєктів будуть презентовані колекція букіністики й добірка мистецького самвидаву від кураторів книгарні «Фундамент». Авторські артбуки й зіни стали новою мистецькою модою в Україні. Видані в одиничному екземплярі, унікальні історії-сповіді звичайних людей та графічні витвори відомих художників репрезентують зріз суспільної думки, який для великих видавництв залишається в тіні.
У просторі фестивалю працюватиме й дитяча секція із презентаціями, обговореннями, читаннями, захопливими майстер-класами від «БараБуки».
Над візуальною частиною заходу працює українська художниця Катя Лібкінд.
«Неймовірно талановита сучасна мисткиня, яка формує простір. Зараз вона придумала, як нам передати метафору фундаменту, того, на чому ми стоїмо. І глядачі потраплять у простір, де дійсно буде відчуття постання чогось нового, такого трохи будівництва in progress. Але ми думаємо, що для руху думки, для інтелектуальної пригоди це дуже важливо», — наголосила кураторка.
Відкриє книжковий фестиваль публічна розмова про суспільний запит на знання про культуру. У назву цієї дискусії покладено слова Соломії Павличко: «Культуру не можна переписати, але можна перечитати». До розмови долучаться директорка Українського Дому Ольга Вієру, кураторки фестивалю Анастасія Євдокимова й Богдана Неборак, голова Українського культурного фонду Наталя Кривда, директор Українського Інституту Володимир Шейко, співзасновник книгарні «Фундамент» в Українському Домі Андрій Онищенко. Модеруватиме дискусію Олексій Ананов.