Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що пацієнтка Тетянка народилася в Тернополі у лютому 2023 року з вродженою вадою серця, яку діагностували ще в утробі матері. Після народження у дівчинки виявили ще й захворювання, що спричиняє печінкову недостатність.

У 9 місяців дівчинка мала порушення розвитку, що загрожували життю. Кожне з них можна було коригувати в різний час і спосіб, а одночасне хірургічне втручання було ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя.

Фахівці організували консиліум і прорахували всі можливі варіанти оперативного втручання: оцінили ризики і вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити маленькій пацієнтці.

«Операція – унікальна: з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора – мами. Такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні», — розповіли у МОЗ.

В операції брали участь медики з Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, спеціаліст з Національного інституту раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит».

Нагадаємо, у вересні немовляті з синдромом Гурлера провели трансплантацію кісткового мозку, де донором був 26-річний чоловік з США. Операцію провели у гематологічному відділенні дитячої лікарні «Охматдит» в Києві.